Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Okropny ból kręgosłupa przy guzku Schmorla i uwypukleniu krążka międzykręgowego Th

Okropny ból kręgosłupa przy guzku Schmorla i uwypukleniu krążka międzykręgowego Th

Witam. Od marca cierpie na bole kregoslupa. od 2010 Pracuje jako kierowca kat.b i mam 25 lat. Najpierw dostawalem leki ktore nie pomagaly pozniej byly zastrzyki ktore nic nie daly w kwietniu mialem tomografie. poszedlem prywatnie do ortopedy dalem 200zl za wizyte stwierdzil ze nic na niej nie widzi oprocz lekkiego przeciazenia kregoslupa i zalecil mi wykonanie rezonansu i stosowanie ibupromu w razie silnego bolu. Odczuwam te bole praktycznie cala dobe sa takie momenty ze naprawde nie moge ani lezec ani siedziec ani nawet stac kazdy ruch sprawia mi bol.
wkoncu doczekalem sie rezonansu i o to wynik:
guzek schmorla w gornej plytce granicznej trzonu Th11.
Dehydratacja krazka miedzykregowego Th11/Th12.
Na poziomieTh11/Th12 niewielkie obwodowe uwypuklenie krazka miedzykregowego z nieznacznym zwezeniem przestrzeni plynowej przedrdzeniowej.
tym razem poszedlem do Pani neurolog na wiztyte zapisalem sie 4 miesiace wczesniej zaraz po rezonansie. stwierdzila ze to nic powaznego dala mi skierowanie na rehabilitacje oraz zalecila basen i silownie bo jestem bardzo szczuply. nie radze juz sobie kompletnie z tymi bolami.
niewiem czy znowu isc do ortopedy pewnie stwierdzi to samo a na rehabilitacje pewnie tez czeka sie miesiacami nie mam juz sil ten bol mnie wykancza fizycznie i psychicznie :( co byscie radzili pomocy:(

Adam 2012-08-26, 13:24