Forum neurologiczne » Bóle głowy » Okropne bóle w potylicy, bolący staw szczytowo-potyliczny

Okropne bóle w potylicy, bolący staw szczytowo-potyliczny

Proszę o odpowiedz czy rezonans kręgów szyjnych pokazuje staw szczytowo-potyliczny, czy rezonans głowy pokazuje kręg szczytowy i ząb obrotnika. Bo miałem te badania robione z powodu uporczywych bólów głowy w potylicy, zawrotów, zaburzeniach równowagi. Non stop mnie boli w potylicy glowa i mam dziwne uderzenia bólowe od potylicy w cała głowe jak uderzenia piorunem. Jestem pewny że to coś w stawie szczytowym się dzieje, wiązadla, scięgna tylko jak to zbadać. Nachodziłem sie po różnych lekarzach, ale tak naprawdę żaden lekarz dobrze mnie nie przebadał manualnie, a każdy obrót głowy, skiwniecie powoduje narastający ból, budzę się w nocy wiele razy, nie mogę nic dzwigać, a każda czynność powoduje jak umycie okna, skrecenie pułki powoduje nasilenie bólowe. Mam zwyrodnienia k. szyjnych 5 i 6, spłycenie lordozy szyjnej, zwyrodnienia luszki, mr głowy ok wszystko, do tego diagnoza zaburzenia ciesnienia ortostatycznego. Ktoś umie odpowiedziec dlaczego tak mnie boli potylica i ten staw szczytowy, jakie badania wykonać.

Seweryn 2012-02-05, 16:59

Ból może promieniować od zmian na poziomie C5/6. Powodować sztywność mięśni i ból całej potylicy. Nie przytoczył Pan wyniku badania MR to też trudno się wypowiadać. Zwykle przy badaniu MR odcinka szyjnego kręgosłupa można zobrazować wszystkie kręgi szyjne. Warto rozważyć rehabilitację, ewentualnie konsultację z ortopedą.

neuron 2012-02-07, 18:58

Proszę wyniki:
MR - Spłycenie lordozy szyjnej. Umiarkowane zmainy degeneracyjne krązka m/k C5/C6 pod postacią niewielkiego obniżenia wysokosći i intesywnosci sygnału w obrazachT2 zależnych. Na poziomie tym widoczna jest dyskretna pośrodkowa lewoboczna protuzja krążka m/k z niewielkim uciskiem worka oponowego.
MR - głowy wszystko ok tylko zatoka szczękowa i czołowa nieco pogrubione.
RTG - Zmainy zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych - Luschki.
EEG - Pojedyncze fale ostre o charakterze napadowym w prawej okolicy skroniowej

Non stop mnie boli cala potylica, najbardziej staw szczytowo potyliczny od tego mam uderzenia bardzo ostre w skronie i tył glowy. najgorsze siedzenie dłuższe i polozenie się na nocny sen, koszmar klade sie obolały i wstaje obolały, i non stop kreci mi się w głowie, zataczanie,mroczki itd. Na rechabilitacji byłem, ale na szyjny odcinek dali mi tylko Tens tak że to nic nie dało. Reszta kręgosłupa też w zwyrodnieniach, guzki Schmorla, rozszczep łuku, sakralizacja, ostre ustwienie kosci rzyżowej, skolioza, skrzywienie lędzwwiowego itd. Problemy ze zwieraczami brak powstrzymania sie, musze natychmiast po parciu isc się załatwić bo inaczej sa problemy z trzymaniem. Byłem u reumatologa ale zbadał mnie wzrokiem, ze dobrze wygladam i jestem za młody na zmiany reumatologiczne, hehe a czekałem 3 miesiące na wiztye. Myślalem że przebada manualnie odc. szyjny bo wszytsko boli i zgrzyta ale on miał to gdzieś wyglad i wiek sie liczy dla niego. Proszę o odpowiedz dalszą.

seweryn 2012-02-08, 14:03

Cześć, mam bardzo podobne objawy i bardzo podobne doświadczenia z lekarzami. Prawie wszystko się zgadza, prosiłbym o kontakt.
Pozdrawiam :)

Dawid 2017-03-22, 13:38