Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Okrepny ból kręgosłupa, mrowienie stóp i bóle rąk

Okrepny ból kręgosłupa, mrowienie stóp i bóle rąk

Bardzo prosze wrecz blagam jesli ktos ma czas i potrafi to zinterpretowac, to prosze o kilka zdan komentarza, zanim pojde z tym do lekarza boje sie tego, co tu mam napisane. z gory dziekuje za pomoc.rezonans zrobilem w 2008r.niestety perypetie zdrowotne i przywatne sprawily ze dopiero teraz chce z tym pojsc do lekarza-bol jest straszny. mam 37lat oto opis w badaniu stwierdza się spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej. tarcza międzykręgowa l4-l5 o wyraznie obniżonym sygnale- zaburzenia uwodnienia. w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych widoczne jest uwypuklenie krążka międzykręgowego poziomu l4-l5 w kierunku lewego otworu międzykręgowego z towarzyszącą przepukliną jądra miażdżystego. przepuklony fragment jądra nie przekracza obrysu pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej. lewy kanał korzeniowy poziomu l4-5 jest wyraznie zwężony, korzeń rdzeniowy jest uciśnięty w końcowej częśći kanału korzeniowego. na pozostałych poziomach przepuklin i wypuklin krążków międzykręgowych nie stwierdz się. kanał kręgowy na całej długości bez zwężeń. widzoczny odcinkek rdzenia kręgowego bez patologicznych sygnałów, stożek końcowy rdzenia kręgowego na wysokości tarczy l1-l2- obraz może sugerować wariant anatomiczny niskiego położenia rdzenia kręgowego. badanie mr kręgosłupa lędzwiowego wykazało spłycenie fizjologicznej lordozy, zaburzenia uwodnienia.przytym mam mrowienie stop.w dodatku od wrzesnia tego oku bola mnie obie rece przy jakimkolwiek ruchu-zginanie,obracanie-czy to może być wina bolow kregoslupa? blagam o pomoc

ROBERT 2011-12-10, 21:50

Witam,
jestem po operacji kręgosłupa szyjnego 36 lat, z opisu jaki przedstawiłeś nie jest chyba aż tak źle bo mój opis był krótszy ale bardziej konkretny z uciskami na nerwy i taie tam. Bardzo konieczna jest konsultacja neurologa ale na pewno zleci aktualne badanie RM i jest to konieczne zeby sprawdzić czy zwyrodnienia nie posunęły się dalej. Powodzenia.

Aku 2011-12-12, 10:55