Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ogniskowe stłuczenie trzonów kręgów lędźwiowych

Ogniskowe stłuczenie trzonów kręgów lędźwiowych

Zniesienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej z nieznaczna kifoza.Zwezenie tarczy L5-S1 i w mniejszym stopniu tarczy L4-L5.Cechy dehydratacji krazkow m-k tych tarcz.Wyostrzenia krawedzi trzonow kregow ledzwiowych.Zmiany zwyrodnieniowe trzonow kregow L3 Ii L2 i L5(ogniskowe stluszczenie).Na poziomie tarcz L4-L5 i L5-S1 cechy centralnych i dwubocznychprzepukliny krzakow m-k,masa przepuklin wystarcza dokanalowo na ok 3-4 mm i zweza oba otwory miedzykregowe na badanych poziomach.Stozek koncowy na poziomie L1, bez zmian.Ograniczeniekostne kanalu kregowego w wymiarze strzalkowym wynosi ok 15 mm.

Jolanta 2012-01-26, 15:10

Opisano zmiany zwyrodnieniowe oraz cechy przepukliny. Najlepiej udać się an rehabilitację i fizykoterapię. Duże znaczenie mają występujące objawy.

neuron 2012-01-26, 21:03

Witam.Problem w tym,ze mam za soba fizykoterapie,a niestety bol nie ustepuje,przy jakichkolwiek czynnosciach wymagajacych wysilku,nie jestem w stanie sie wyprostowac,bol idzie przez posladki do kolan,czasem az do stop,zasypiam z tepym bolem w odcinku ledzwiowym,czuje mrowienie w nogach,a gdy juz po wielkich mekach uda mi sie zasnac, z bolem rano sie budze,smaruje sie roznymi masciami,ale dosc czesto tez siegam po tabletki przeciwbolowe.Neurochirurg u ktorego mialam konsultacje,stwierdzil,ze mam bardzo mocno naciagniete miesnie,zrezygnowalam wiec z ciezkiej pracy,przeszlam fizykoterapie,codziennie cwicze od kilku miesiecy sama w domu jak mi zalecono a poprawy nie ma.Moje pytanie brzmi,czy w tym wypadku,jest szansa,ze kiedykolwiek wroce do dawnej formy,czy raczej powinnam zaczac myslec o operacji.Bardzo dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam cieplo.

Jolanta 2012-01-27, 13:14