Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ognisko w płacie czołowym

Ognisko w płacie czołowym

Badanie Rezonansu Magnetycznego - badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE w czasach: T1, T2-zależnych, FLAIR, DWI + ADC w trzech płaszczyznach oraz T1 po dożylnym podaniu środka kontrastowego

Podkorowo w prawym płacie czołowym poj. ognisko o śr. 3 mm podwyższonego ygnału w czasie T2 zależny i sekwencji FLAIR nie ulegające wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowego - zm. niespecyficzna, wsk. badanie kontrolne za 3-6 m-cy.
Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Skruktury tylnego dołu czaszki w MR bez zmian.

Proszę o analizę wyników badań MR.

mam 22 lata

Marta 2012-07-25, 16:21

Witam serdecznie,
niedawno odebrałam wynik rezonansu przysadki mózgowej -ponieważ mam wysoką prolaktyne, zarówno wszelkie objawy dokuczające . Bardzo bym prosiła o interpretacje wyniku:
Przysadka mózgowa o wysokości 5.1mm w płaszczyźnie czołowej, płat tylni o prawidłowym sygnale.
Lejek ustawiony pośrodkow.W bad. po CM gruczoł wzmacnia się niejednorodnie bez ewidentnie wydzielających się zmian ogniskowych.
Podkorowo w istocie białej lewego płata czołowego niecharakterystyczne ognisko 3,4 mmo wysokim sygnale w obr. T2 i TIRM nie wzmacniające się po CM-zmiana demielinizacyjna?, zmaiana naczyniopochodna?-do kontroli i konsultacji neurologicznej.
Proszę o jakąkolwiek podpowiedź Pozdrawiam

Patrycja 2014-02-08, 19:13