Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ognisko o podwyższonym sygnale na poziomie piersiowym a naczyniak

Ognisko o podwyższonym sygnale na poziomie piersiowym a naczyniak

Od dłuższego czasu boli mnie (jak naciskam) krąg w odcinku piersiowym kręgosłupa. Byłam już o neurochirurga i miałam rezonans magnetyczny. dostałam opis badania, ale nikt mi nie wytłumaczył o co chodzi, a terminy na wizytę są bardo długie. Na wizyty wydałam już b. dużo pieniędzy. Jeśli ktoś z Państwa mógłby tylko mi napisać czy mam się czymś niepokoić byłabym bardzo wdzięczna.

*Trzony piersiowe o zachowanej wysokości. W trzonie Th10 niewielkie 8mm ognisko o podwyższonym sygnale w obrazach T2 zal i TIRM, izointensywne w obrazach T1 zal, mogące odpowiadać naczyniakowi. Sygnał trzonowy zachowany.

Na poziomie Th5-6 bezsygnałowy linijny obszar w krążku międzykręgowym (objaw próżni lub zwapnienie) oraz dyskretne wypuklina tylno prawoboczna modelująca worek oponowy. Nie wykazano ucisku worka oponowego. Rezerwa płynowa zachowana. rdzeń piersiowy o prawidłowym sygnale.*

Edyta 2011-02-24, 13:33

Dziękuję za opis. Oczywiście należy skonsultować się jeszcze ostatecznie ze specjalista osobiście, aby mógł obejrzeć nie tylko opis, ale także kliszę badania. Zmiany na poziomie Th5-6 nie wymagają pilnego leczenia, jedynie leczenia przeciwbólowego czy rehabilitacji. Co do zmiany mogącej odpowiadać naczyniakowi to trudno mi się wypowiedzieć nie widząc kliszy, trudno mi powiedzieć czy faktycznie jest ona powodem dolegliwości bólowych.

neuron 2011-02-26, 22:34

A odczuwasz jakies dolegliwosci tam gdzie jest naczyniak

Ela 2011-08-15, 21:03