Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ognisko naczyniopochodnne podkorowo w istocie białej płata czołowego

Ognisko naczyniopochodnne podkorowo w istocie białej płata czołowego

Proszę o interpretację wyniku:
Badanie MRI w sekwencji SE i FSE w obrazach T1, T2-zależnych oraz Flair T2 w trzech płaszczyznach - człowej poprzecznej i strzałkowej.

W istocie białej prawego plata czołowego, podkorowo widoczne jest ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zależnych oraz T2 zależnych Flair - niespecyficzne najpewniej naczyniopochodne.

Poza tym obraz MRI mózgowia prawidłowy.
Układ komorowy ustawiony jest pośrodkowo, nieposzerzony.
Struktury tylnego dołu czaszki w tym pień mózgu bez zmian w wykonaniu badania MR.

W zachyłkach zebodłowych obu zatok szczękowych zgrubienia błony śluzowej.

Monika lat 32 2012-01-30, 14:00

Zmiany w zatokach do konsultacji laryngologa - przewlekły stan zapalny. Zmiana naczyniopochodna może być *starą* zmianą, do wykluczenia czynniki ryzyka i ich eliminacja.

neuron 2012-02-11, 22:28

Drobne, niespecyficzne ognisko o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T-2 zależnych oraz FLAIR zlokalizowane u podstawy płata czołowego lewej półkuli mózgu może odpowiadać zmianie naczyniopochodnej-niedokrwiennej lub zapalnej. Poza tym nie spostrzega się zmian ogniskowych w obrębie struktur mózgowia. Układ komorowy poszerzony, nieprzemieszczony, asymetryczny z przewagą lewej komory bocznej. Przestrzenie płynowe podpajęcze w normie.

Poprosił bym o interpretację tego wyniku badania, bo dla mnie jest ono niezrozumiałe...;-/

Piotr 2013-01-23, 13:47

Witam dostałam wynik badania MR głowy:
badanie przeprowadzono na aparacie GE Signa 1,5T wykonano sekwencje FSE, SE i Flair uzyskując obrazy T1 i T2 zależne w płaszczyznach poprzecznej czołowej i strzałkowej.
w obrębie istoty białej prawego płata czołowego pojedyncze ognisko hiperintensywne w obrazie T2 zależnym i Flair średnicy ok. 3 mm niespecyficzne prawdopodobnie naczyniopochodne. komory boczne symwtryczne nieposzerzone nieprzemieszczone. komora III i IV w normie.

Czy jest możliwość otrzymania prostej interpretacji tego badania?

Iza 2013-01-24, 10:54