Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ogniska podwyższonego sygnału w sekwencjach T2 i FLAIR przy bólach głowy

Ogniska podwyższonego sygnału w sekwencjach T2 i FLAIR przy bólach głowy

Witam,

mam prośbę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy:

*Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1 i T2-zależnych w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych, bez podawania paramagnetycznego środka kontrastowego.

W istocie białej obu płatów czołowych uwidoczniono kilka drobnych ognisk podwyższonego sygnału w sekwencjach T2 i FLAIR. Obraz MR nie jest charakterystyczny - zmiany demielinizacyjne? naczyniopochodne? pozapalne? Podnamiotowo zmian nie stwierdzono, prawidłowa morfologia ciała modzelowatego.

Pozostałe struktury mózgowia zmian nie wykazują. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony*

tyle napisano w badaniu dodam jeszcze, że dostałem skierowanie na rezonans z powodu bólów głowy utrzymujących się od blisko dwóch tygodni (chciano mnie wysłać na tomografię, ale ze względu na to, że chciałem wykluczyć inne choroby dostałem skierowanie na rezonans). Bóle głowy w części górnej i po bokach (trochę z tyłu...). Neurolog podczas badania nic nie wykrył (opukiwanie młoteczkiem, itp), morfologię krwi mam w porządku, hormony tarczycy, mocz, kał, itp także...

dodam że na przełomie lipca i sierpnia przechodziłem półpaśca - na szyi i głowie - może to ma jakiś związek... te zmiany pozapalne... (choć był wyleczony raczej prawidłowo...)

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź - co to może być - co z tym robić, czy się przejmować (powiem szczerze boję się strasznie...) czy raczej wszystko powinno być w porządku?

Pozdrawiam.
Michał.

Michał 2010-12-22, 13:30

Tak jak napisano trudno stwierdzić czy są to zmiany naczyniopochodne czy demielinizacyjne lub pozapalne. Z tym wynikiem musi Pan udać się do neurologa, który na podstawie objawów oraz przebytych wcześniej chorób musi skorelować to z badaniem i ostatecznie zadecydować o leczeniu. Na podstawie samego opisu, nie widząc samego zdjęcia trudno przybliżyć czym są te zmiany.

neuron 2010-12-28, 17:48