Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Odrętwienie i ból nogi, problemy z chodzeniem i zanik funkcji seksualnych

Odrętwienie i ból nogi, problemy z chodzeniem i zanik funkcji seksualnych

Prosze o konsultacje wyniku MRI, robione w anglii wiec przetlumaczone,niezbyt dokladnie ,przepraszam.
Szyjnym i piersiowym IMAGING ZAWIERA strzałkowej T1 i T2 ZDJĘCIA z osiowym T2 OBRAZACH od C2 do T2.
Badanie pokazuje normalne pozorom płyt na całym kręgosłupie szyjnym i piersiowym. Istnieją pewne drobne tylna tarcza wybrzuszenie na C5 / 6 i 6/7 poziomów ale osiowy obrazowania nie wykazuje sugestię o wszelkich istotnych występu płyty. W szczególności neuronowe otworów są dobrze wizualizowane na wszystkich poziomach i pojawiają się zupełnie nijaki. Istnieje dodatkowo dobry rdzeń obecny średnica kanału w całym kręgosłupie szyjnym i piersiowym i zarówno szyjnym i piersiowym sznur wyglądać normalnie. Przypadkowe notatka wykonana jest z niewielkim uszkodzeniem wysokiej sygnału w C6 ciała kręgów, ale jest to zgodne z przypadkowym naczyniaków bez znaczenia.
kręgosłupa lędźwiowego
Imaging składa strzałkową T1 i T2 obrazy z osiowym T1 i obrazach T2 poprzez dolnej 3 kręgów lędźwiowych.
Badanie pokazuje normalne występy wszystkich lędźwiowego krążka oprócz L5/S1 który pokazuje utratę sygnału z jądra miażdżystego i umiarkowanym zwężenie szpar płyty.L5/S1 dysk pokazuje niewielką tylną płytę wybrzuszenie minimalnie asymetryczne w lewo, ale nie przekonująco kontakt lub wypierać S1 korzenie. Spinal średnica kanału jest znowu dobry całym odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Widzę żadnych oznak jakiegokolwiek pierwszego nieprawidłowości kostnych i nie przykręgowej uszkodzenie został zidentyfikowany.Przypadkowe uwaga jest wykonana z tylo zgiecie macicy.
Niektóre zmiany zwyrodnieniowe na L5/S1 poziomie, ale brak jest przekonujących dowodów nerwów impingement(uderzenie strumienia,uderzenie) korzenia. W przeciwnym razie jest znakomite występy bez szczegółowego wyjaśnienia przez pacjenta objawów.
Dodam ze moje objawy to ciagle odretwiala noga ,nie moznosc dlugiego chodzenia,bol nogi ,nog po dluzszym chodzeniu,nawet w nocy nie odpoczywa rano czuje jakbym cala noc tanczyla,chodzila non stop,straszne,bol przechodzi przez posladek w dol az do stopy,dretwienie, reka skolei juz ciut jakby lepiej ale wciaz jest jakby ciut odretwiala,.bola mnie cale plecy po kilku godzinach nawet nie kilku. po godzinnym spacerze ledwo juz chodze. z reka prawa mam problem juz od ponad 6 miesiecy,zaczelo sie od klucia w lopatce a potem przeszlo w nieustanne dretwienie,mrowienie,bylo ostatnio moze ciut lepiej ale teraz znow czuje jak sie nasila,reka oprucz tego ze dretwieje to jest jakby bolaca ciezsza,ciezko to opisac,i czasami czuje jak bol klujacy idzie do palca srodkowego i kciuka,i jak przejade tam palcem to tez czuje dziwne uczucie,lekarze narazie nie moga nic stwierdzic,ja czytam duzo i dla mnie to brzmi jak dyskopatia ,przepuklina jadra miazdzystego,i w odcin.piers. i ledzwiowym.niby nie ma ucisku na nerwy wiec ...dziwne.
niewiem juz co jest grane,nic nie rozumiem,a martwie sie bardzo.tyle czasu i nadal nic konkretnego niewiem. Na poczatku lipca mam wizyte u neurologa tu w UK. dziekuje z gory.

Zapomnialam dodac a to chyba tez wazne ze od kilku dni zanik rowniez funkcji seksualnych,zero czucia. aleksandra

Aleksandra 2012-06-28, 18:53