Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Odcinekszyjny i lędźwiowy kręgosłupa

Odcinekszyjny i lędźwiowy kręgosłupa

Witam.Mam 44,Na 40tkę zafundowałam sobie stabilizację przeznasadową L5/S1(xia).Plif obustronnie.Facetektomia L5
Po opercji była znaczna poprawa.napawałam się nią prze pół roku.po tym czasie zaczęły się nasilać bóle podobne z przed operacji .mało tego.ból pojawił się w odcinku szyjnym i piersiowym...wykonałam rezonans odcinka szyjnego:wielopoziomowo osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgowych jako wyraz zmian zwyr.Na poziomie C3-C4centralna szerokopodstawowa protruzja tarczy międzykręgowej 4mm z uciskiem w.oponowego i konfliktem tarcz.korz.obustronnym śródkanał. Na poziomie C4-C5 centralne uwypuklenie tylnej krawędzi tarczy międzyk.o typie bulgingu z modelowaniem worka op.Na poziomie C6-C7centralno prawostronna protruzja tarczy międzykr.3mm-z konfliktem tarczowo korz.w prawym zachyłku kanału kręgowego.Poziom sygnału z rdzenia zachowany.
odcinek lędźwiowy:osteofity na przednich krawędziach trzonów L3,L4,L5
W obrazach T-2zaleznych obnizony sygnał z tarczy międz.Th12-L1iL1-L2z obnizeniem ich wysokości jako wyraz zmian degeneracyjnych.Na poziomie L1-L2centralna protruzja tarczy międz.3mm-z uciskiem worka opon.Poziom sygnału z rdzenia kr.zachowany
Moje życie składa się od środka do środka przeciwbólowego.(na sam widok tabletek mam odruch wymiotny.i zrosty po zaszczykach)
Błagam.Moze ma Ktoś jakąś radę jak dalej żyć

Joasia ze Szczecina 2015-01-19, 20:59

Bol kregosupa lędziowego L5/S1
W odcinku L1-L5 nierówność blaszek granicznych trzonów kręgowych o charakterze guzków Schmorlna,krążki międzykregowe obniżone ,z niewielkim uwypukleniem tylno -bocznych zarysów.

Na poziomie L5/S1 kręgozmyk przedni L5 na 8 mm,z obustronna kręgoszczelina po prawej szerokości ok 4mm,po lewej ok 3mm krążek międzykręgowy uwypuklony tylno-boczne na ok 4mm-efekcie kanał kręgowy na ty poziomie nieprzewężony,umiarkowanie przewężone otwory międzykręgowe L5/S1.


Mam podobny problem i sie zastanawiam czy isc na operacje Plif .Zabieg mam miec w Bydgoszczy.Ale sie zastanawiam czy po takiej operacji bede mógł pracowac fizycznie. A pani kiedy miala operacja . A czy pani pracuje .Jak sie pani czuje .

Darek 2015-04-28, 12:00