Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Oczopląs a pęcherzyk przylegający do prawego konaru mózgowego

Oczopląs a pęcherzyk przylegający do prawego konaru mózgowego

Witam. U mojego dziecka stwierdzono oczoplas gdy mial 1,5 miesiaca. Po okolo roku zrobiono mu badanie MRI mozgu w celu stwierdzenia przyczyny Oczoplasu.
Oczoplas jest juz prawie nie zauwazalny ale pozostaly zachwiania rownowagi i kilka innych problemow.
Prosilabym o spojrzenie na wyniki badania i odpowiedz czy sa dobre....jak uwazaja lekarze tutaj....w Szkocji.
Otrzymano obraz strzałkowy T1,obraz osiowy T2 i obraz wiencowy FLAIR
Normalne struktury linii srodkowej. Normalny corpus callosum,nerwy oczne i przysadka mozgowa zidentyfikowane.polaczenie czaszkowo-szyjne jest w granicach normy.
Na obrazach osiowych wazonych T2widoczna jest zmiana dobrze ograniczona o wysokim sygnale przylegajaca do prawego konaru mozgowego,mierzaca 7mm. Spoczywa ona calkowicie na obrazie FLAIR i na wazonej objetosci T1,wyglada jak przylegajaca do sasiedniego zbiornika okalajacego pnia mozgu.
Poza tym wystepuje pogrubienie blony sluzowej w powietrznych komorkach sutkowatych obustronnie [mastoid air cells] a takze niewielkie zgrubienie blony sluzowej zatok sitowych.
Chodzi mi szczegolnie o martwiacy mnie 7mm pecherzyk.
Pozdrawiam

Natalia 2012-03-18, 00:12