Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obrzęk szpiku kostnego, wypuklina i dehydratacja tarczy po operacji kręgosłupa szyjnego

Obrzęk szpiku kostnego, wypuklina i dehydratacja tarczy po operacji kręgosłupa szyjnego

Witam Pana bardzo serdecznie.Przesylam Panu moje wyniki i bardzo prosze o zapoznanie sie z Nimi oraz o opinie.
Stan po operacji przepukliny jadra miazdzystego okolo 2002 roku na poziomie C4-C5 ( discektomia) wszczepieniu allogenicznego graftu i stabilizacji metalowej. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. W zakresie trzonow C4 i C5 niejednorodnosc sygnalu wynikajaca z artefaktow pochadzacych od metalowych elementow zespolenia przedniego 9 plytki i srub). Dehydratacja i obnizenie wysokosci tarczy miedzykregowej C6-C7. Na poziomie C6-C7 tylna, szerokolukowa wypuklina tarczy miedzykregowej, modelujaca worek oponowy i splycajaca szerokosc kanalow korzeniowych, obustronnie. W trzonach kregow C6 i C7 rozlegle strefy obrzeku szpiku kostnego. Zmianom tym towarzyszy osteofitoza przednich krawedzi trzonow kregowych. Rezonans ten byl wykonany w 2008 roku. Z powazaniem Romek.

Romek 2011-05-03, 13:06

Pewnie będzie trzeba wykonać kolejne badanie kręgosłupa. W ciągu 3 lat na pewno doszło do postępu zmian zwyrodnieniowych.
Nie napisał Pan jakie występują obecnie objawy. Można rozważyć rehabilitację, choć ona nie jest leczeniem przyczynowym i w konsekwencji neurochirurg rozważy zapewne kolejną operację, jeśli jest to możliwe w Pana przypadku.

neuron 2011-05-04, 23:12