Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obrzęk, hiperwaskularyzacja i dyskopatia lędźwiowa

Obrzęk, hiperwaskularyzacja i dyskopatia lędźwiowa

Witam,mam 38 lat dyskopatia l4-5 i l5-S1.Dokładnie to w badaniu MR l4-l5-prawoboczna protruzja jądra m. na ok 4,5 mm,ze zwężeniem zachyłków bocznych i prawego otworu międzykregowego .l5-S1-pośrodkowa tylna protruzja jądra m.na ok.5-6 mm ze zwężeniem zachyłków bocznych.Poza tym zmiany zwyrodnieniowe o charakterze obrzęku i hiperwaskularyzacji,dehydralizacja i obniżenie krązków międzykręgowych na tych poziomach.Na pozostałych poziomach w normie.Od maja zeszłego roku do dziś z powodu rwy i bóli liczne zastrzyki ,blokada sterydowa na ten odcinek kręgosłupa ,trzy serie zabiegów jest lepiej ale,powrotu do poprzedniego stanu zdrowia nie ma.Mam pytanie ponieważ po ustąpieniu rwy do nogi ból w innych miejscach pozostał.Zagatką dla mnie sa silne drętwienia nocne rąk już od roku i sztywność małych palców pomimo,braku zmian w odcinku szyjnym .Reumatolog nie rozpoznał zapalenia stawów.Skąd mogą się brać te dolegliwości czy powinnam wybrać się np.do kardiologa czy to krążeniowe sprawy.Czy ta przepuklina którą mam kwalifikuje się już do operacji czy nadal tylko rechabilitacja?

Aldi 2012-05-14, 19:13

Nie opisano ucisku na struktury nerwowe. Oczywiście z neurochirurgiem można się skonsultować, nasilone dolegliwości bólowe mogą kwalifikować się do operacji. Ale ostatecznie decyzję należy podjąć z lekarzem. Drętwienia kończyn górnych mogą wynikać z niedoboru wapnia, cieśni kanału nadgarstka. Warto zatem skonsultować się jeszcze z neurologiem.

neuron 2012-05-14, 19:46