Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej z cechami odwodnienia i wypukliny L4-S1

Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej z cechami odwodnienia i wypukliny L4-S1

Proszę o interpretację wyników MR. Na poziomach L4-S1 nieznaczne obniżenie wysokości tarczy mk, z cechami odwodnienia. Na tych poziomach niewielkie centralne i obustronne paramedialne wypukliny krążków mk spłycające zachyłki boczne. Sygnał stożka rdzenia kręgowego prawidłowy.
Mam 41lat i często odczuwam ostry ból w tej okolicy, który mija gdy szybko usiądę. Zdaża mi się również krótkotrwały brak czucia nóg














LIDIA 2011-08-16, 22:03

Opisano dyskopatię, na odcinku L4-S1. Nie opisano, aby występował ucisk na korzenie nerwowe. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja. Skierowanie uzyskać można od lekarza POZ, ortopedy lub neurologa.

neuron 2011-08-17, 21:10

Moje badaniarezonansu magnetycznego; wyniki Na poziomie L1-L3 obniżenie wysokości tarczy mk,z cechami odwodnienia. Na tych poziomach centralne i obustronnie paramedialnie wypukliny krążków mk,po stronie prawej.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach mk. Stożek rdzenia bez zmian.

Renata 2012-12-02, 17:08