Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążków międzykręgowych lędźwiowych

Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążków międzykręgowych lędźwiowych

Mr w sekwencji se,tse w obrazach t1 i t2 zależnych.Badaniem mr uwidoczniono obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążków międzykręgowych l4-l5 i l5-s1 (dechydratacja) .Ponadto widoczne wypukliny tylna krążków międzykręgowychl4-l5 tylno-lewoboczna 5mm i l5-s1 tylno- centralna 4.5mm uciskająca nieznacznie worek oponowy.Stożek rdzeniowy,oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian.Czy to oznacza dla mnie zabieg.Czy to jest przyczyną moich męczarni.proszę o odpowiedz...














iza. 2009-12-08, 14:28

Bez badania trudno dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, ale prawdopodobnie zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych są przyczyną Pani dolegliwości. Radzę z wynikiem udać się do lekarza, który zakwalifikuje Panią do odpowiedniego leczenia, nie wykluczone, że operacyjnego.

neuron 2009-12-08, 15:41

Do jakiego lekarza mam się udać ,neurologa czy ten wynik rezonansu jest zły , czy 5 mm to dużo, czy można to jakoś wyleczyć,dlaczego leki i rehabilitacja nie pomaga ,Dziękuję PANU bardzo za wyrozumiałość i odpowiedzi.

iza 2009-12-08, 18:11

Najlepiej udać się do neurologa. Wynik rezonansu nie jest najgorszy. Leki i rehabilitacja jest leczeniem objawowym i mimo tego zmiany w krążkach międzykręgowych nadal pozostają. Pczycynowym leczeniem jest operacja.

neuron 2009-12-09, 16:15

Panie Doktorze.Byłam z wynikami u neurologa a on powiedział tak ,nie jest bardzo żle ale nie jest też dobrze ,do operacji się to nie nadaje przynajmniej narazie musi pani nauczyć się z tym żyć .podobno mam rwe kulszową a to może boleć.Ale nie powiedział nic konkretnego tzn.powiedział że mam uważać ze schylaniem, nie mogę dzwigać ,jak boli brać leki.A boli jak diabli leki i fizykoterapia niewiele pomaga ,chciałabym wrócić do pracy ,ale czy będę w stanie pracować , jestem magazynierem schylanie i dzwiganie to nieodłączna część mojej pracy jak ja sobie poradzę ,czuję się jak inwalida ,CO ROBIĆ ............ jak tak dalej żyć ... z tym bólem ....

iza 2009-12-10, 15:27