Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obniżenie sygnału i wysokości tarcz międzykręgowych

Obniżenie sygnału i wysokości tarcz międzykręgowych

Mam 30 lat od kilku miesiecy boli mnie kręgosłup, nie funkcjonuje normalnie.
neurolog skierował mnie na rezonans magnetyczny, oto mój winik :
Obnizenie sygnału i wysokości tarcz międzykręgowych L4/L5 i L5/S1.
zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe trzonów kregowych L4 i L5 typu Modic II. tarcza miedzykregowa L4/L5 :
regularne uwypuklenie pierscienia włóknistego typu *bulging:. Ziany nieznacznie modeluja worek oponowy i zniekształcaja otwory miedzykregowe na tym poziomie.
tarcza miedzykręgowa L5/S1:
Szerokopostawna wypuklina pośrodkowo-lewoboczna uciskająca worek oponowy i lewy korzeń nerwu rdzeniowego S1. Więzadło podluzne tylne napina sie na wypuklinie.
umiarkowane przewężenie otworów międzykręgowych L5/S1 obustronnie.

Mam pytanie czy wg tego wynku powinnam poddać sie operacji ? Czy jest jakas inna droga aby przeszły bóle ? Bola mnie obie nogi, lewa stopa - dretwieja 2 małe palce, boli kregoslup w częsci lędzwiowej, pozatym bardzo tez bola mnie kolana, często siedze i masuję je sobie.
Dziekue za odpowiedz.

Natalii 2010-04-18, 13:55

Takie zmiany ostatecznie i tak będą wymagały operacji. Może Pani poddać się rehabilitacji, ale to nie zlikwiduje przyczyny dolegliwości. Najlepiej udać się na konsultacje do neurochirurga osobiście, który po badaniu neurologicznym zadecyduje o leczeniu.

neuron 2010-04-18, 19:43

Bylam u neurochirurga i potwierdził o konieczności operacji przepuchlin kręgów lędzwiowych. Ale mam jeszcze jeden problem.

W ostatnim czasie zrobiłam sobie USG ZYŁ konczyń dolnych, z ktorego dowiedziałam sie iz jedna z zyl jest niewydolna.
Zylaki zrobiły mi sie 3 lata temu po urodzeniu dziecka.
Wobec powyzszego czy powinnam najpierw zoperowac zylaki a pózniej kręgosłup ? Czy odwrotnie ? W jakim odstepie czasu mogłaby taka operacja ?

Natalii 2010-05-01, 14:03