Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obniżenie przednich części trzonów piersiowych

Obniżenie przednich części trzonów piersiowych

Wyniki rezonansu magnetycznego -prosze o interpretacje
Odlegle w czasie doszło do obniżenia przednich części trzonów Th11 i Th12.Ich skierowane ku dobie blaszki graniczne są zmienione osteochondrotycznie-prawdopodobnie jest to zejście przebytego urazu kompresyjnego.Rozluźnienia pirścieni włóknistych tarcz mk badanego odcinka kregosłupa sprawiają, że modelują one płytko worek oponowy,nie wywołując ucisku zawartych w nim struktur nerwowych.
Zdegenerowane sa krążki mk Th11-12 i L4 do S1.
Na poziomie L4/5 obustronnie,zaś na wysokości L5-S1 po stronie lewej dochodzi do przewęzenia kanałow korzeniowych o których współdecydują wsuwające się od przodu i dołu krążki mk,towarzyszące im już zaostrzenia krawędzi trzonów sąsiednich kręgów i zgrubienia zwyrodniałych wyrostków stawowych.
Na poziomie L3/4 po stronie lewej do niewielkiego zweżenia otworu mk doprowadza krążek mk wraz z zaostrzoną krawędzią trzonu L3.
Sygnał końcowego odcinka rdzenia i rozkład nerwów rdzeniowych w worku oponowym są prawidłowe.

ANETA 2011-01-13, 10:49

Zmiany w obrębie Th11-12 powstały najprawdopodobniej w wyniku złamania kompresyjnego kręgosłupa (trzony uległy nieco spłaszczeniu). Jeżeli jest taka możliwość należy ustalić przyczynę tego złamania. Odzwierciedleniem tych zmian jest uszkodzenie krążków międzykręgowych, które uciskają na worek oponowy. W odcinku lędzwiowym także zwyrodniały krążek powodujący zwężenie kanału dla korzeni nerwowych. Wynik powinien ocenić jeszcze lekarz, który je zlecił i skorelował z objawami i badaniem neurologicznym. Dzięki temu będzie można podjąć decyzję co do dalszego leczenia.

neuron 2011-01-13, 23:21

Dziekuje za odpowiedz.

aneta 2011-01-14, 12:58