Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Objawy uboczne po topamaxie lub toksynie botulinowej

Objawy uboczne po topamaxie lub toksynie botulinowej

Witam,mam następujący problem,mam napady padaczkowe związku z tym zażywam topamax,mam po nim objawy uboczne,bardzo źle się czuje jest mi niedobrze,mam problemy z pamięcia.Lekarz prowadzący uważa,że najgorsze są zaburzenia pamięci, bo do reszty można się przyzwyczaić.Dlatego też systematycznie zmniejszał mi dawkę teraz zażywam bardzo niewielka 2x25 mg,ale co dla mnie jest najbardziej uciążliwe złe sampoczucie się nie zmniejsza a zwłaszcza nudności.Tylko ja nie mogę się przyzwyczaić,męczę się nie ma na nic ochoty już i tak na tych lekach schudłam 15kg.Jeśli chodzi o zaburzenia pamięci tego nie zdążyłam zaobserwować,czy jest poprawa.Jeśli nie będzie,to lek będzie odstawiony,ale nie wiadomo jak będe się czuć po innym leku,a odstawić zupełnie nie można,bo moge mieć ataki,choć one są rzadko i tylko nocą,ale przerwać nie mogę, bo potem będzie trzeba od nowa ustawiać dawkę leku a to długo trwa,to usłyszałam.Sama nie wiem,czy to do końca topamax,choruję również na dystonie szyjną i jestem tydzień po ostrzyknięciu toksyną botulinową,może ona powoduje takie objawy uboczne? choć nigdy takich obajwów tak długo nie miałam,czasem występowały na drugi dzień,choć wydaje mi się,że są one najsilniejsze po zażyciu leku.Nie wiem co robić,czekać aż to przejdzie? czy iść na wizytę?

T.K. 2011-12-09, 10:21

Nie jest to wina botuliny. Najpewniej to stały lek powoduje takie dolegliwości, należy rozważyć zmianę leku, co wymaga dołączenia drugiego i wycofywanie się z obecnego. Nie ma innej rady skoro brak poprawy.

neuron 2011-12-11, 20:24