Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Objawy półpoziomego ustawienia kości krzyżowej

Objawy półpoziomego ustawienia kości krzyżowej

Mam bóle kręgosłupa w części piersiowej, jak nie boli to czuje mrowienie pomiędzy łopatkami. Do tego dochodzi jeszcze przy dłuższym siedzeniu drętwieją mi nogi a jeśli mam ręce zbyt długo wyżej uniesione one też zaczynają drętwieć. Miałem robiony rezonans magnetyczny części lędźwiowo krzyżowej i otrzymałem następujący wynik:
Objawy półpoziomego ustawienia kości krzyżowej. Wysokość trzonów kręgowych, tarcz m-kręgowych oraz ich sygnał prawidłowo zachowane.
Przestrzeń m-kręgowa L4-L5
Szerokopodstawna, podwięzadłowa, tylno-centralna wypuklina pierścienia włóknistego, z cechami miernego stopnia redukcji przedniej rezerwy buforowej oraz niewielką kompresję brzusznego odcinka worka oponowego, bez cech ucisku na struktury nerwowe.
Przestrzeń m-kręgowa L5-S1
Szerokopodstawna, podwięzadłowa, tylno-centralna wypuklina pierścienia włóknistego, z cechami miernego stopnia redukcji przedniej rezerwy buforowej oraz niewielką kompresję brzusznego odcinka worka oponowego, bez cech ucisku na struktury nerwowe.
Stożek rdzenia kręgowego oraz korzenie ogona końskiego w normie.

Moje pytanie polega na tym, czy ten wynik źle mi wróży i czy powinienem się obawiać co będzie dalej się działo z moim kręgosłupem.

Piotr T. 2011-08-01, 20:46

Są to zmiany dyskopatyczne, jednak bez ucisku korzeni nerwowych z niewielkim uciskiem na worek oponowy otaczający rdzeń kręgowy. Najlepszym rozwiązaniem prawdopodobnie dla Pana będzie rehabilitacja. Bóle w klatce piersiowej nie są wynikiem opisanych zmian.

neuron 2011-08-06, 11:23