Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Objawy po discektomii

Objawy po discektomii

Mam 27 lat. 2 tygodnie temu miałam zabieg przepukliny dysku poprzez discektomię lędźwiową prawostronną L4/L5. Po tym czasie odczuwam kilka niepokojących sygnałów. W miejscu wykonania zabiegu odczuwam bóle uciskające, blokujące (nazwałabym je atakami), które trwają kilka minut, po wzięciu tabletek powoli się to uspokaja; do tego mięśnie po lewej stronie są bardzo twarde i sztywne; ból promieniuje do całego lewego boku; po lewej stronie brzucha do wysokości pępka czasem odczuwam twardość mięśni, a także przykurcze mięśni do tyłu lewego pośladka; jakikolwiek ruch powoduje okropny ból, a podczas ataku tego ucisku nie mogę się ruszać, bo wtedy ból jest tylko mocniejszy.
Muszę dodać, iż te dolegliwości w nocy są mocniejsze i wówczas uniemożliwiają sen.
Proszę o odpowiedź: Czy takie mają być te dolegliwości - mocniejsze czy one miną, a może szybciej zgłosić się do lekarza z tym? Czy może zajść konieczność do ponownej operacji wkrótce?

Ewelina 2015-04-13, 00:38

Czy udało się rozwiązać problem tych boli ? Napisz jak się to dalej potoczyło, bo mam podobną sytuację.

Grzegorz 2015-05-07, 19:23

Witam, ja mialem takie same objawy. Tyle ze mialem operowane L5 S1 prawo stronnie z dojsciem tylno bocznym. Obecnie jestem 2 miesiace po operacji, i dalej czuje bole plus promieniowanie do prawej nogi. Dodam ze badanie Laseque mam dodatnie, tak jak po przed operacja. Bedac u neurochirurga powiedzial ze do pol roku tak sie moze dziac. Jak dla mnie cos spieprzyli, bo kolega juz po 4 tyg smigal jakby nic mu nie bylo.

Bartosz 2015-09-11, 10:04