Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Objawy neurologiczne a odprostowanie lordozy szyjnej

Objawy neurologiczne a odprostowanie lordozy szyjnej

Witam Panie doktorze. Od trzech miesięcy dokuczają mi problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Napięcie mięśni prawej strony szyi ; co ciekawe wszystkie objawy bólowe i neurologiczne skumulowane są po prawej stronie. Oprócz tego silne bóle potylicy, ciągnące się do prawej skroni, dziwne uczucie na twarzy ( nie jest to drętwienie, nie mam trudności z mową czy mimiką twarzy) , takiego ciągnięcia, napięcia). Co ciekawe jak jak boli głowy to przestaje szyja, jak mam napięcie w szyi to z kolei dokuczają mi bóle głowy wraz z mdłościami.
Wykonałam MR odcinka szyjnego kręgosłupa, warstwy równoległe do blaszek granicznych trzonów C4-C5, C5-C6, C6-C7, C7-Th1. Wyniki. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, Poza tym obraz kręgosłupa szyjnego w badaniu MR w granicach normy.
Wynik badania USG tętnic szyjnych i kręgowych. Wnioski: Zwężenie prawej tętnicy kręgowej bez istotnych zaburzeń przepływu. Badanie TK głowy: Mózgowie i móżdżek bez uchwytnych radiologicznie zmian ogniskowych. Zwapnienia w splotach naczyniowych komór bocznych mózgu. Zwapnienia w szyszynce. Układ komorowy nadnamiotowy, symetryczny, nieposzerzony. Poza tym struktury anatomiczne mózgowia, przestrzenie płynowe, kości pokrywy czaszki w wykonanym zakresie badania bz.
Morfologia, OB, cukier ok. Tarczyca w lutym w normie. 2 lata temu robiona badanie na Boleriozę IGg i IGa ok.
Skąd to ciągle napięcie prawej strony i bóle głowy.Rehabilitanci - każdy zaleca inne ćwiczenia. Już nie wiem co robić. Muszę chodzić do pracy ( umysłowa) co mnie jeszcze dobija ( siedzenie przed kompem).

AnjaOp 2011-06-04, 09:53

Warto wykonać jeszcze jonogram czy zbadać poziom witaminy B12. Nie napisała Pani o jakie objawy neurologiczne chodzi, co ułatwiłoby nakierowanie na rozpoznanie. Możliwe, że jest to migrena lub klasterowe bóle głowy.

neuron 2011-06-12, 19:18

Witam. Dziekuję za odpowiedź. Byłam wczoraj u neurolozki, która stwierdziła, że te bóle głowy i parestezje to od kręgosłupa szyjnego. Zapisała mi Discavan.Nie stwierdziła nic niepokojącego ( np. SM). U mnie w rodzinie nikt nie chorował na SM, ani nie miał zaburzeń OUN Czy dla pewności powinnam zrobic badanie MR głowy, pomimo, iż lekarka nic nie stwierdziła?

AnjaOp 2011-06-16, 10:21