Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Objawy bólowe, odrętwienie i napięcie łydek po chodzeniu

Objawy bólowe, odrętwienie i napięcie łydek po chodzeniu

Mam 30 lat. Od ok. 2 lat odczuwam odrętwienie i napięcie łydek, po przejściu niewielkiego dystansu, czasem odrętwienie palców stóp, poza tym w pracy ( która ma charakter stojący i wiąże się też z koniecznością dźwigania i częstego schylania się) też odczuwam takie objawy po ok. 2 godzinach stania. Codziennie po kilku godzinach na nogach mam uciążliwe i bolesne pieczenie i ucisk po wewnętrznej krawędzi stóp, bóle krzyża, często też wrażenie, że kość ogonowa chce się wbić jeszcze głębiej... Siedem tygodni temu, po nagłym skręcie tułowiem, dopadł mnie przeszywający, ciągnący ból nogi, noga nad kolanem drętwiała, lekarz stwierdził rwę kulszową, dostałam zastrzyki, potem tabletki, jednak mimo to ból nawraca. Czasem boli mniej, a czasem, zwłaszcza gdy postoję chwilkę, bądź przejdę dłuższy dystans, rwie nie do zniesienia. Miałam MR kręgosłupa lędźwiowego, bez kontrastu, jeszcze nie skonsultowane z neurologiem, czekam na wizytę, ale dosyć długie terminy. W opisie nie widzę nic strasznego: *L4-L5 niewielkie cechy zmian zwyrodnieniowych krążka. Przepuklina krążka jest w zewnętrznej części lewego otworu międzykręgowego, modeluje nerw rdzeniowy. Minimalne zniekształcenie lewego zachyłka bocznego i dolnej części otworu międzykręgowego. Kręgi lędźwiowe bez cech przebudowy. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych*. Skąd więc te bóle? Czy objawy, które opisałam z początku mogą mieć coś wspólnego z kręgosłupem? Co robić?

E.H. 2012-10-11, 10:05