Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Obecność kręgu przejściowego, sakralizacja kręgu L5

Obecność kręgu przejściowego, sakralizacja kręgu L5

Obecność kręgu przejściowego-sakralizacja kręgu L5. Stan po operacji przepukliny krążka międzykręgowego L4/L5. Obecna na tym poziomie szerokopodstawana wypuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału na głębokość 4mm modelująca worek oponowy i zwężająca obustronnie zachyłki boczne kanału. W pobliżu płytek granicznych trzonów L4 i L5 nakładające się obszary obrzęku i zwyrodnienia tłuszczowego szpiku - zmiany typu Modic I/II w przebiegu choroby zwyrodnieniowej krążka międzykręgowego. Na poziomie L3/L4 uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego w niewielkim stopniu modelujące worek oponowy i zwężające zachyłki boczne kanału. Stożek końcowy rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych. Drobne osteofity przednich krawędzi trzonów lędźwiowych.

Od operacji minęło 1,5 roku, ból kręgosłupa jest bardzo silny. Mam 38 lat. Zalecenia rehabilitacja, która nie wiele pomaga. Proszę o radę.

Małgorzata 2012-07-29, 11:14

Należy zgłosić się do ośrodka, gdzie była Pani operowana, do rozważenia reoperacja. W przeciwnym razie pozostaje dalsza rehabilitacja i leczenie p/bólowe.

neuron 2012-08-12, 14:51