Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Notoryczne szumienie w głowie powodujące obustronny niedosłuch i krótkotrwałe dźwięki

Notoryczne szumienie w głowie powodujące obustronny niedosłuch i krótkotrwałe dźwięki

Od kwietnia staram się ustalić przyczynę ciągłego szumu w głowie, który dodatkowo powoduje obustronny niedosłuch - jeszcze niewielki. Czasem pojawiają się krótkotrwałe dźwięki -coś w rodzaju pisku.
Neurolog jak również laryngolog nie stwierdzili żadnych zaburzeń.
zasugerowano mi objawy psychosomatyczne. Psychiatra przypisał mi leki, które nic nie pomogły.Najgorsze są momenty kiedy próbuję zasnąć. niedosłuch też zaczyna mi przysparzać problemy w komunikacji w pracy, często słyszę inne słowo niż do mnie jest mówione. Na własny koszt postanowiłam zrobić badanie - MR.
Proszę o wyjaśnienie opisu badania jeżeli badanie nie wykazało nic poważnego to proszę o jakąś podpowiedź co dalej robić.

W lewym płacie czołowym, podkorowo na sklepistości, widoczne pojedyncze, niespecyficzne ognisko hiperintensywne w obrazach T2 i FLAIR, nie wykazujące wzmocnienia kontrastowego - zmiana naczyniopochodna? demielinizacyjna?
W strukturach głębokich płatów skroniowych niewielkie poszerzenie przestrzeni perivascularnych.
Niewielkie wpuklanie się nadsidłowego zbiornika pajęczynówki w obręb siodła tureckiego, tkanka przysadki widoczna w dnie siodła, niezmieniona - obraz MR zespołu częściowego pustego siodła.

Agnieszka - Aga 2013-10-29, 19:28