Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Nocne napady płaczu i zapatrywanie się w jeden punkt u dziecka

Nocne napady płaczu i zapatrywanie się w jeden punkt u dziecka

Niedawno nauczycielka w szkole powiedziała, że moje dziecko często się zamyśla, patrzy w jeden punkt. Kilka dni temu dziecko w nocy płakało, krzyczało, nie poznawało mnie. Jakiś czas temu badanie EEG wykazało napady podczas hiperwentylacji. O czym to świadczy? Co powinnam zrobić?














Aneczka80 2011-02-11, 06:34

Skoro wynik badania EEG jest nieprawidłowy (ewentualnie badanie powtórzyć), należy wykonać badania dodatkowe i rozpocząć leczenie po uprzedniej konsultacji z neurologiem dziecięcym.

neuron 2011-02-11, 20:18

Aneczka prosze odpisz co wyszlo z twoim dzieckiem bo u mojego cos zaobserwowałam!!

niska 2013-02-02, 16:47

Czy moze ktos cos wiecej o tym na pisac

pawel 2013-03-11, 12:46

No niestety, to wyglada jak napady nieświadomości (absence seizures, petit mal), co jest formę epilepsji często występującą w wieku dziecinnym. Koniecznie trzeba leczyć u neurologa, bo ma destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka i jego możliwości poznawcze. W iększości wypadków ta forma epilepsji daje sie dobrze kontrolować lekami i często mija w wieku dojrzewania. Niestety, w części przypadków w wieku dorosłym przechodzi w epilepsję pierwotnie uogólnioną (tonic-clonic seizures, grand mal). W każdym razie, jeśli zauważysz, że dziecko się *zagapia*, coś mamrocze, kręci palcami lub drgają mu brwi i jest chwilowo niekontaktowe, nie lekceważ tego, szukaj pomocy neurologa.

Włodek 2013-03-27, 22:40

Mój synek ma 7lat i 2lata temu zauważyłam u niego chwilowe zapatrzenia byłam u neurologa zrobiłam eeg ale wyszło zle nie zgodziłam się na leki nie wierzyłam że moje dziecko ma padaczkę płakałam szukałam innego neurologa dodam że eeg było wykonane niedbale synek się wygłupiał śmiał nie zasnoł i trwało 15 minut znalazłam inną panią doktor eeg trwało z godzinę synek zasnoł dmuchał powietrze było miganie światłem wyszło żle ale pani doktor dała skierowaie na rezonans wyszedł prawidłowo i dopiero zaproponowała leki od razu albo czekać bo być może napadów nie będzie wspomnę że wcześniej były tylko 2 trwały kilka sekund zrezygnowałam z leku po półtora roku synek zaczoł mieć zapatrzenia po kilka nadzień a eeg wyszło jeszcze gorsze obecnie 4 miesiąc bierzemy depakine ale ataki nie mijają cały tydzień nie był w przedszkolu bo tych zapatrzeń miał po kilkanaście nadzień mielismy zwiększyć jeszcze dawkę ale okazało się że alt wyszło mu 240 a ast 140 i zmniejszyliśmy dawkę lekarz powiedział że musimy wyjść z tego leku bo uszkodził wątrobę i na drugi dzień powturka badań a tu szok alt 70 a ast 65 coś chyba w laboratorium coś zmylili we wtorek powturzymy wyniki synek ma teraz grypę z gorączką powyżej 39 może to jakiś wpływ na wynik ale taka różnica w 2dni niepokoję się tylko bo od 2 dni synek ciągle śpi wczoraj 3razy w dzień a dziś to więcej przespał niż się bawił jest osłabiony myślę ze tą grypo sama nie wiem wczoraj o 20 byłam z nim prywatnie u pediatry i z tymi wynikami morfologia jest też zła bardzo ale pani doktor powiedziała że na oddziale ma dzieci z grypą i to normalne że są takie wyniki sama nie wiem a tu święta bo można było by jeszcze gdzieś poszukać lekarza myślę że lepiej od razu zacząć działać i poszukać dobrego neurologa

anka 2013-03-30, 20:48