Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niewydolnościowe wpuklanie się dolnych płytek nośnych trzonów L3-L5

Niewydolnościowe wpuklanie się dolnych płytek nośnych trzonów L3-L5

Witam moje wyniki .RTG Lewo wypukła skolioza rotacyjna Kr. L. Niewydolnościowe wpuklanie się dolnych płytek nośnych trzonów L3 - L5 . RTG kręgosłupa czynnościowe . Zeszlifowanie wyrostków Kolczystych L3 - L4 - L5 . Ograniczenie zgięcia do przodu . MRI - Rezonans w sekwencji SE . Wysokość trzonów a ich intensywność sygnału w normie . Tarcze międzykręgowe o zachowanej wysokości. Na poziomach L5 - S1 centralna wypuklina krążka międzykręgowego na 5 mm dokanałowo , bez zwężenia kanału . Na pozostałych poziomach nie wykazano cech dyslokacji materiału tarcz międzykręgowych dokanałowo w odcinku objętym badaniom . Stożek rdzeniowy bez cech poszerzania ani patologicznych ognisk . Badanie wykonane nie pod kątem kostnym mocno boli oraz bywają drętwienia kończyn górnych . Mam takie pytania co to znaczy . Następne badanie czaszki R T G . Bardzo wczesna faza hyperostosis frontalis . Umiarkowane zaznaczone , kalcyfikacje ateromatyczne - w syfonie tętnicy szyjnej wew. - na tle siodełka tureckiego . Dość wyrażna różnica 2 - 3 krotna w szerokości światła żył w górnej połowie kości ciemieniowej - w stosunku do jej dolnej połowy - glównie w obrębie środkowego dołu czaszki . Z góry bardzo dziękuje .

Tadzio 2012-05-09, 22:28

Powinien zbadać Pana jeszcze osobiście neurolog. Wskazana jest rehabilitacja z uwagi na liczne zmiany zwyrodnieniowe. Do rozważenia CT głowy, samo RTG nie jest miarodajne.

neuron 2012-05-10, 19:51

Zastanawiam się co powoduje drętwienie nóg w górnych częściach i przestanie po pewnym czasie mrowienie niewielkie osłabienie i przestanie nagle podczas chodzenia lewa noga ostry ból od połowy kończyny do połowy kręgosłupa po nadepnięciu aż mnie ugnie w kolanie. Dzieje się tak to w pewnych odstępach około 3 dniowych . Ból kręgosłupa czuje codziennie większy lub mniejszy . W tej chwili nie wykonuje żadnych prac fizycznych. Proszę o poradę te zmiany mnie zaskakują . Co to morze powodować . Serdeczne dzięki

Tadzio 2012-05-12, 17:00

Takie objawy wynikają z rwy kulszowej, co jest konsekwencją dyskopatii odcinka L-S kręgosłupa.

neuron 2012-05-13, 12:47