Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi trzonów kręgowych od Th7 do Th11

Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi trzonów kręgowych od Th7 do Th11

Badanie MR kręgosupa piersiowego.
Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi tzronów kręgowych od Th7 do Th11.Wysokości trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych w odcinkuu piersiowym są prawidłowe.Nierówności płytek granicznych sąsiadujących powierzchni trzonów kręgowych Th7 i Th8 oraz dolnej powierzchni trzonów kręgowych od Th8 Do Th11.
Na poziomieTh7-Th8 dyskretnie, prawostronnie uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokości do 1,5mm, bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego i bez ucisku rdzenia piersiowego.
Na poziomieTh8-Th9 Dyskretnie centralno-lewostronne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokość do 1,5mm, również bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego.
W odcinku Th nie stwierdza się wypadnięć jąder miażdżystych do światła kanału kręgowego ani objawów wewnątrzkanałowej stenozy.
Z odchyleń od normy- w tylnej części trzonu kręgowego Th10 po stronie lewej oraz w nasadzie łuku po stronie lewej obecności nieregularnego kształtu naczyniaka o maksymalnym wymiarze 17-18 mm.
Rdzeń piersiowej i stożek rdzeniowy mają prawidłowy obraz MR.
Wewnątrzkanałowo nie stwierdza się procesu rozrostowego.
Panie doktorze jaka przyczyna moze byc ze mnie boli na srodku kregosupa piersiowego .Klucie i czsami pieczenie.Nieraz mam tak że w ciagu dnia jak stoje lub siedze to musze sie położyc.Przewarznie ból odzcuwam na środku kregosupa. Ten ból odzczuwam co dziennie. Ostatnio dostałem zastrzyk o nazwie LIGNOCAINUM 1% 10mg/ml i DEPOMEDROL 40mg/ml. Ten asztrzyk dostałem tydzień temuw odcinek piersiowy na środku kregosupa. I cały tydzień nie mogłem wytrzymać z bólu. A mam dostac ten zastrzyk w kazdy wtorek Razem 4 zastzryki..Po tym zastrzyku jeszcze bardziej mnie boli.Czy z tych zastrzyków zrezygnować. I co zty naczyniakiem. Czy od tego moze bolec kregosup piersiowy.Prosze o rade. co mozna z tym zrobic.Dziekuje.

Artur 2012-03-20, 23:07

Nie wiem kto Pana konsultował. Czy odbyła się konsultacja neurochirurga? Trudno powiedzieć czy takie leczenie, jak wyżej jest odpowiednie dla Pana. Proszę stosować paracetamol 3 x 1 g, diklofenak 100mg, mydocalm 50mg, tramadol 5omg x 2 oraz udać się do neurochirurga.

neuron 2012-03-22, 22:10

Panie doktorze byłem już u neurochirurga i stwierdzil że nie kwalifikuje sie do zabiegu operacyjnego tylko rehabilitacja. A ja na rehbilitacje chodze cały czas od roku .Bo od roku mam bole. i byłem zas u drugiego i powiedzaił że Może być wina naczyniaka ale on nie jest pewien i powiedzil że naczyniak przy cementowaniu moze sie cement wylac i moge pojawic sie niedowlady. Sam już nie wiem co mam robic.Na dzien dzisiejszy biore leki opokan 7.5mg ibaclofen 10mg. Takie leki mi przepisal neurolog.A te leki co pan dr. mi przepisal to mam brać je wszystkie w cigu dnia czy jak. Cwiczenia robie co dziennie po 10 minut a ból i tak sie utrzymuje. Ból mam tylko na srodku kregosupa pierssiowego. Jakby kłucie sztywnienie.A byłem u 3 neurochirurga i powiedzial że mam nie operwac kregosupa piersiowego.Na tych wszystkich wizytach u neurochirurgów byłem prywatnie.I każdy cos innego mówi. Nie wiem czy czasami sie jeszce nie udac do kreglaża . Co pan Dr. o tym sadzi.Prosz eo rade.

Artur 2012-03-23, 14:08

Tak wszystkie w ciągu jednego dnia. Ma Pan liczne zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne. Niestety wszystkich nie uda się wyleczyć, nawet operacyjnie. Tak naprawdę zmiany te tworzyły się wiele lat, inne szybciej inne wolniej. Należy stosować leczenie p/bólowe i rehabilitację. Dobrym rozwiązaniem jest wizyta w poradni leczenia bólu. Np. w Szpitalu im. Orłowskiego w Warszawie, ale może to być poradnia najbliższa miejsca zamieszkania. Co do operacji to korzyści muszą być większe niż ryzyko.

neuron 2012-05-01, 09:33