Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niewielkie wyostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych

Niewielkie wyostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych

Wynik badania MRI:
Niewielkie wyostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe dehydratacyjne tarczy m-k L4/L5 z cechami jej paramedialnego uwypuklenia tylno lewobocznego z uciskiem worka oponowego i korzeni po stronie lewej( ekstruzja na głębokość do ok 6mm). Kanał kręgowy na tym poziomie zwężony w linii środkowej do ok. 7-8mm. Pozostałe tarcze m-k bez uwypukleń. Sygnał stożka końcowego rdzenia w normie.

Mam 39 lat i z dyskopatią zmagam się od roku. Jestem po sanatorium , wielu zabiegach, ćwiczeniach( Mc Kenzie) i nie mam żadnej poprawy , a wręcz pogorszenie. Ból kręgosłupa promieniuje do nogi lewej aż do palców, nie mogę się wyprostować i chodzić daleko, obecnie doszły problemy ze spaniem( jakbym się nie położył boli) po nocy bardzo ciężko wstać i się rozruszać- straszny ból, leki przynoszą minimalną ulgę.
Od lekarza biorę tylko leki, ponieważ moj stan jest na tyle ostry że każdy ruch powoduje nasilanie bólu.
Moje pytanie, czy muszę poddać się operacji?
W obecnym stanie chyba nie wytrzymam zbyt długo.
Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam

Janusz 2012-02-12, 19:27

W takiej sytuacji można podjąć się kolejnej rehabilitacji, ale jak najbardziej konieczna jest konsultacja neurochirurga i kwalifikacja do operacji.

neuron 2012-02-14, 19:47