Forum neurologiczne » Bóle głowy » Nieustępujące bóle głowy u nastolatki

Nieustępujące bóle głowy u nastolatki

Moja córka 16lat ma tak od czerwca napadowe bóle głowy połączone z występowaniem gorąca na twarzy. Objawy takie trwały po 10 20 minut. Na dzień dzisiejszy od dwóch tygodni ma bóle głowy przez całe doby po zażyciu leku p/bólowego ból się wycisza ale nie ustępuje. EKG dobre wyniki morfologi i moczu dobre, TSH 2,45 echo serca dobre, Holter dobry, nie gorączkuje,ciśnienie krwi normalne i rezonans głowy bez kontrastu (niewielkie poszerzenie przestrzeni płynowych na sklepistościach półkul mózgu i móżdżku w stosunku do wieku.Dalej opis jest prawidłowy. I na końcu pisze nieco szersze światło komory IV i zbiorniczka móżdżgowo-rdzeniowego. Zatoko oboczne nosa bez zmian.
Ten opis zrobiła córka telefonem jak położyli karty przed obchodem na łóżko. Ordynator twierdzi że to nie ma wpływu na bóle głowy we wtorek 22.X ma wyjść do domu a głowa dalej boli.
Proszę o radę jak wyjdzie ze szpitala to nie wiem co dalej począć i jak ma funkcjonować w szkole.

Joanna 2013-10-20, 18:21

Witam. Jestem 17 letnią dziewczyną. Od lipca borykam się z dziwnymi bólami głowy. Na początku bolały zatoki oraz od końca nosa aż do ust. Laryngolog wykluczył problemy z zatokami. Teraz codziennie przez całe dnie bolą mnie skronie, czuję jak by ktoś przyłożył mi z dwóch stron ręce nad uszami i z całej siły uciskał. W szkole przez bóle nie potrafię się skupić. Raz leciała mi aż krew z nosa. Podobne bóle miałam już wcześniej, ale ucichły. Noszę okulary do czytania oraz roczne wizyty u kardiologa na zastawkę płucną. Nie wiem co mam robić, bo żadne leki nie pomagają.

Kinga 2013-10-21, 20:03

Córka dzisiaj wyszła ze szpitala wypis za dwa dni. Nic złego badania nie wykryły to trzeba się cieszyć jak powiedziała lekarka będzie skierowanie do neurologa i psychiatry. Jesteśmy w domu a głowa boli ???

Joanna 2013-10-22, 17:53

Kingo może masz złe okulary i trzeba by skonsultować to z innym okulistą. Trzymaj się.

Joanna 2013-10-22, 17:56