Forum neurologiczne » Bóle głowy » Nieustający, silny i napięciowy ból głowy pomimo dobrych wyników badań

Nieustający, silny i napięciowy ból głowy pomimo dobrych wyników badań

Zapis EEG z zaznaczoną asymetrią pod postacią okresowo występujących serii fal theta 4-5Hz o amplitudzie do 80mV w okolicy czołowej. Cech napadliwości nie stwierdza się. Hw i Fs nasilają zmiany. Reakcja blokowania zaznaczona. Czynność podstawowa z dominującą fal alfa-beta 10-25Hz. Badania rezonansu nie wykazało żadnych zmian.

Wszystko było dobrze, tylko wyszło przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zat. klinowej w linii pośrodkowej, w części komórek sitowych obustronnie, w lewej zatoce szczękowej i prawej zatoce czołowej i skrzywienie przegrody nosowej. Oprócz tych badań wszystko jest ok. Badania typu krew mocz, naczynia, borelioza itp. wyszły dobrze. Konsultacje u laryngologów w sprawie zatok były wyjaśnione, że zatoki są powietrzne i zdrowe. Byłem badany u neurologów i oni nic nie wiedzą, przepisują leki, które nic nie działają, a mnie strasznie mocno boli głowa w okolicy czołowej w środku w głowie od trzech miesięcy bez przerwy. Tylko jak śpię, to ten ból odchodzi, ale wystarczy, że się przebudzę i dalej odczuwam ten ból. To jest ból jakby coś siedziało w głowie i cały czas bolało. Ból jest czasami bardzo silny i kłujący. Jednak cały czas czuję uciski w głowie. Byłem konsultowany u dentysty, okulisty jak dwa razy leżałem w szpitalu. Mam zrobione testy psychologiczne, które są dobre i psychiatra też stwierdził, że wszystko jest ok. Leki depresyjne, padaczkowe, naczyniowe mają odwrotne działanie. Mam 16 lat.

mateusz 2010-12-04, 13:08

Możliwe że są to napięciowe bóle głowy. Skuteczną metodą leczenia jest akupunktura.

Tomoo 2011-01-05, 12:03

Witam,
moja 9-letnia córka ma identyczne objawy, zgrubienia w komórkach sitowych w rezonansie zatok, inne badania prawidłowe. Nie wierzę w bóle napięciowe, zwłaszcza że pół roku wcześniej przez miesiąc bolała ją głowa po infekcji, miała torbiel w zatoce klinowej, która sama się wchłonęła. Teraz znowu od 3 tygodni boli ją głowa po wyleczonej już infekcji zatok. Zaliczyłyśmy echo serca, okulistę, trzech laryngologów, neurologów.
To, co pan Mateusz opisywał, było w 2010 roku - czy coś się wyjaśniło?

Zuzanna 2013-11-22, 12:50