Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Nieustający ból kręgosłupa przy skrzywieniu górnego odcinka kręgosłupa szyjnego

Nieustający ból kręgosłupa przy skrzywieniu górnego odcinka kręgosłupa szyjnego

Witam mam pytanko odrbrałam wynik badania RTG szyji w którym pisze : nieznaczne lewostronne skrzywienie górnego odcinka kręgosłupa szyjnego. Zwężenia spar m/k od C3 do TH1. Szpara m/k C2/C3 wydaje się poszerzona ze zwężeniem szpar stawów m/k na tym poziomie.Retrolisteza trzonu od C3 do C5.
Poszłam do neurochirurga przepisał mi leki Dicloratio retard 100 oraz przeciwbólowo Padolten. Dostałam również skierowanie na rezonans magnetyczny i tu właśnie zaczyna się mój problem mam dużą klaustrofobie i nawet po podaniu mi dużej dawki relanium nie dałam rady wytrzymać w rezonansie. Nie wiem w jaki sposób mogę inaczej zrobić ten rezonans i gdzie? Dodam że leki mi nic nie pomagają i z bólu zwijam się po podłodze proszę o pomoc!!

Asia 2011-11-16, 07:51

Tak, wykonanie MR jest tak naprawdę podstawą do dalszej diagnostyki i leczenia. Każdy rezonans jest tak naprawdę taki sam. Więc pójście do innego ośrodka może wiele nie zmienić. Bez tego tak naprawdę zdana jest Pani na leczenie p/bólowe.

neuron 2011-11-18, 17:18