Forum neurologiczne » B鏊e g這wy » Nieustaj帷y b鏊 g這wym nasilaj帷y sie rano i wieczorem

Nieustaj帷y b鏊 g這wym nasilaj帷y sie rano i wieczorem

Witam,
od ok dwuch lat boli mnie g這wa, kiedys by造 to b鏊e raz na jakis czas ale dosyc silne, teraz od oko這 roku g這wa mnie boli praktycznie codziennie a szczeg鏊nie rano ( do tego rano dochadza md這sci i zawroty g這wy )
oraz pod wiecz鏎 ( tu dochodza juz tylko md這軼i )
Mysla豉m ze to zatoki - by豉m u laryngologa, zrobi豉m przeswielenie zatok i nic nie wykaza這 - zatoki mam czyste, a g這wa boli nadal.
B鏊 przewarznie jest usytuowany po bokach g這wy tak bardziej z ty逝 chod czasem jest to bol ca貫j g這wy.Niekiedy jest on tak silny ze dos這wnie niemoge sie ruszy bo mam uczucie jak by mi g這we mia這 rozsadzic i mam sztywny kark - proszki nie pomagaja.
W ciagu dnia nie jest on siny ale jest taki ci庵造, jakby przytepiony.
Oprr鏂z tego chodze spi帷a i jakas taka do nieczego do tego czasem mi sztywnieje kark. Czasami tez mam takie dziwne uczucie ze mi dr皻wieje lewa strona g這wy - dos這w軟ie dretwieje nie mam wtedy w tym miejscu czucia.
Jesli chodzi o wzrok to przez ostatnie 5 lat pogorszy mi sie od -0,25 (lewe oko) i -0,5 (prawe oko ) do -2,75 (lewe) i -3,0 (prawe) oczywiscie nosze okulary a przewa積ie soczewki.
Musz tez napisac ze z ty逝 g這wy po obu stronach prawie przy nasadzie karku mam dwa guzki guzki te sa odk康 pami皻am czyli od dzieci雟twa ( mojej mamie lekarze m闚ili ze to nic nie jest i 瞠by nie ruszac) one mnie tez dosc czesto ostatnio bola a po 鄉ierci mamy jak mia豉m du穎 stresu to ten z lewej sie dosc znacznie powiekszy i bola.
Prosz o jakie rady, mam 26 lat i te bole mi bardzo utrudniaja zycie i dodatkowo sie stresuje ze to mo瞠 byc co powa積ego a wizyte u neurologa mam dopiero za 1,5 miesiaca.( niestety zapisy *(

Katarzyna 2010-05-18, 14:23

To prawdopodobnie napi璚iowy b鏊 g這wy. Wskazuje na to Pani opis, czyli lokalizacja i czynnik stresowy oraz objawy dodatkowe. Leczenie takiego b鏊u to unikanie sytuacji stresowych, stosowanie metod relaksacyjnych oraz niesteroidowych lek闚 przeciwzapalnych typu ibuprofen. Oczywi軼ie warto skonsultowa si z neurologiem.

neuron 2010-05-22, 19:47

Dzi瘯uj za odpowiedx , troche mnie pan uspokoi :)
A prosz mi jeszcze napisac jak to nie problem czy te guzki z ty逝 g這wy to mog byc r闚nie od stresu? Bo to nimi sie najbardziej przejmuje.Czy sa tam moze usytuowane jakie w瞛造 lub co podpobengo? Czy to jakies wybryki u mnie na g這wie *)
Z g鏎y dziekuj za odpowied.
Pozdrawiam.

Kasia 2010-05-24, 18:51