Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Nieustaj±cy ból g³owym nasilaj±cy sie rano i wieczorem

Nieustaj±cy ból g³owym nasilaj±cy sie rano i wieczorem

Witam,
od ok dwuch lat boli mnie g³owa, kiedys by³y to bóle raz na jakis czas ale dosyc silne, teraz od oko³o roku g³owa mnie boli praktycznie codziennie a szczególnie rano ( do tego rano dochadza md³osci i zawroty g³owy )
oraz pod wieczór ( tu dochodza juz tylko md³o¶ci )
Mysla³am ze to zatoki - by³am u laryngologa, zrobi³am przeswielenie zatok i nic nie wykaza³o - zatoki mam czyste, a g³owa boli nadal.
Ból przewarznie jest usytuowany po bokach g³owy tak bardziej z ty³u chod¼ czasem jest to bol ca³ej g³owy.Niekiedy jest on tak silny ze dos³ownie niemoge sie ruszyæ bo mam uczucie jak by mi g³owe mia³o rozsadzic i mam sztywny kark - proszki nie pomagaja.
W ciagu dnia nie jest on siny ale jest taki ci±g³y, jakby przytepiony.
Oprrócz tego chodze spi±ca i jakas taka do nieczego do tego czasem mi sztywnieje kark. Czasami tez mam takie dziwne uczucie ze mi drêtwieje lewa strona g³owy - dos³ow³nie dretwieje nie mam wtedy w tym miejscu czucia.
Jesli chodzi o wzrok to przez ostatnie 5 lat pogorszy³ mi sie od -0,25 (lewe oko) i -0,5 (prawe oko ) do -2,75 (lewe) i -3,0 (prawe) oczywiscie nosze okulary a przewa¿nie soczewki.
Muszê tez napisac ze z ty³u g³owy po obu stronach prawie przy nasadzie karku mam dwa guzki guzki te sa odk±d pamiêtam czyli od dzieciñstwa ( mojej mamie lekarze mówili ze to nic nie jest i ¿eby nie ruszac) one mnie tez dosc czesto ostatnio bola a po ¶mierci mamy jak mia³am du¿o stresu to ten z lewej sie dosc znacznie powiekszy³ i bola³.
Proszê o jakie¶ rady, mam 26 lat i te bole mi bardzo utrudniaja zycie i dodatkowo sie stresuje ze to mo¿e byc co¶ powa¿nego a wizyte u neurologa mam dopiero za 1,5 miesiaca.( niestety zapisy *(

Katarzyna 2010-05-18, 14:23

To prawdopodobnie napiêciowy ból g³owy. Wskazuje na to Pani opis, czyli lokalizacja i czynnik stresowy oraz objawy dodatkowe. Leczenie takiego bólu to unikanie sytuacji stresowych, stosowanie metod relaksacyjnych oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych typu ibuprofen. Oczywi¶cie warto skonsultowaæ siê z neurologiem.

neuron 2010-05-22, 19:47

Dziêkujê za odpowiedx , troche mnie pan uspokoi³ :)
A proszê mi jeszcze napisac jak to nie problem czy te guzki z ty³u g³owy to mog± byc równie¿ od stresu? Bo to nimi sie najbardziej przejmuje.Czy sa tam moze usytuowane jakie¶ wêz³y lub co¶ podpobengo? Czy to jakies wybryki u mnie na g³owie *)
Z góry dziekujê za odpowied¼.
Pozdrawiam.

Kasia 2010-05-24, 18:51