Forum neurologiczne » Bóle głowy » Nietypowe zespoły fali ostrej z wolną i grup fal wolnych delta w EEG dziecka

Nietypowe zespoły fali ostrej z wolną i grup fal wolnych delta w EEG dziecka

Witam serdecznie. Mój 5,5-letni syn został skierowany przez okulistę na badanie EEG. Po badaniu lekarz neurolog skierował go na badanie tomograficzne na podstawie opisu:
*Czynność odpowiednia do wieku wyrażona dobrze. Rz nieobecna. W odprowadzeniach z okolic skroniowych tylnych i skroniowo potylicznych pojedyncz nietypowe zespoły fali ostrej z wolna i grup fal wolnych delta 3c/sek. W czasie aktywacji hyperwentylacja i po jej zakończeniu uogólnione wyładowania wysokonapięciowych fal theta 3-4c/sek o zaostrzonym rysunku i długie serie w opisanych okolicach. Stymulacja światłem stroboskopowym nie wpływa na zmianę morfologii i struktury zapisu.*
Na skierowaniu został wpisany kod choroby G44 który podobno oznacza bóle głowy na które mój syn absolutnie nigdy sie nie skarżył.
Bardzo proszę o odpowiedź czy na podstawie tego opisu można stwierdzić co dolega synowi. Dodam że syn jest bardzo żywym dzieckiem i w miarę pojętnym i, przynajmniej dla mnie, zupełnie nic nie wskazuje na jakąkolwiek chorobę neurologiczną. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Darek 2012-11-20, 19:58