Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niestabilność kręgosłupa szyjnego, wstrząśnienie rdzenia i stłuczenie kręgów szyjnych

Niestabilność kręgosłupa szyjnego, wstrząśnienie rdzenia i stłuczenie kręgów szyjnych

Witam serdecznie. jestem po wypadku mineło tyle czasu lecz nic mi nie przechodzi,juz naprawde nie wiem co mam robic.po wypadku zaczeły mi drętwieć nogi i dłonie po 24godz.moje nogi odwówiły posłuszeństwa.mimneło troche czasu aż zaczełam chodzić.lecz bół głowy i zawroty sa już9 miesiecy raz sa słabsze raz mocniejsze.strasznie sie zapominam,złe pole widzenia wzrok też pogorszył sie z badań wyszło ,ze zawroty głowy typu centralnego i rtg czynnościowe wykazało niestabilność kreg.szyjnego na poziomach VC3-4-5 z niewielkim przesunienciem ku przodowi trzonów C3 i C4.bardzo często drętwieją mi rece usta czuje otępienie nogi mi drżą(odskakują czasami).bardzo prosze o wskazówki ponieważ kolejna moja wizyta u dr.to za tydzień. dziekuje

Roksana21 2011-03-26, 22:24

Kiedy ostatni raz wykonano badania obrazowe głowy? Czy wynik badania był niepokojący? Drętwienie rąk jest najpewniej wynikiem zmian w obrębie kręgosłupa szyjnego, jednak nie mogę wykluczyć przyczynę pochodzącą z centralnego układu nerwowego. Powinna Pani wykonać morfologię krwi i jonogram, należy także wykluczyć zaburzenia elektrolitowe.

neuron 2011-03-27, 17:57

Witam.ostatnie badania miałam tuż po wypadku czyli 9 miesięcy temu.miałam robione CT głowy MNR i RTG nic nie wykazało.Mój lekarz skierował mnie na badania rtg i dopiero wykazało niestabilność kręgosłupa.więcej badań nie miałam robionych.Bardzo dziękuje za podpowiedz.Pozdrawiam.

Roksana21 2011-03-28, 19:23