Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niesamowite bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym

Niesamowite bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym

Witamodebralam wlasnie wyniki rezonansu magnetycznego cytuje:na poziomie c5/c6 widoczna szerokopodstawna tylna wypuklina krazka miedzykregowego, modelujaca worek oponowy, zwezajaca zachylki boczne.lordoza szyjna zniesina.rdzen szyjny bez zmian ogniskowych. odc. piresiwy: na poziomie th12-l1 centralno-lewoboczne uwypuklenie tarczy miedzykregowej,z uciskiem na worek oponowy,dojsciem do rdzenia i odsunieciem go do tylu.w odc.th12-l4 widoczne pojedyncze dotrzonowe przepukliny tarcz miedzykergowych-guzki schmorla. w zwiazku z tym bardzo bym prosila o szybka odpowiedz czy mam szanse w jakikolwiek sposob na to aby ominac zabieg operacyjny ?i czy jest jaki kolwiek sposob na zniwelowanie bolu jaki sie wiaze z tymi dloegliwosciami.?z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz.

Krystyna 2012-04-30, 17:28

Tak czy inaczej należy się skonsultować z neurochirurgiem, ważne są objawy neurologiczne. Jeśli nie są one nasilone można udać się na rehabilitację. Ze względu na wiolopoziomowość zmian nie uda się całkowicie zniwelować ból, pozostaje rehabilitacja i leczenie p/bólowe.

neuron 2012-05-01, 08:55

Pani Krystyno. Jak pani leczy sie ,Na odcinek kregosupa piersiowego. Bo też mam problem z odcinkiem piersiowym . Przeszłem kilka rehabilitacji a ból nadal sie utrzymuje.

jacek 2012-05-19, 22:44

W razie utrzymywania się bólu, warto jednak rozważyć konsultację neurochirurga.

neuron 2012-05-20, 09:07