Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Nierówne źrenice po stosowaniu antybiotyku w kroplach do oczu

Nierówne źrenice po stosowaniu antybiotyku w kroplach do oczu

Witam serdecznie!
Dzisiaj byłam u internisty, który zauważył, że mam nierówne źrenice a dokładniej prawa jest bardziej zwężona. Uznał jednak, że nic się nie dzieje ponieważ od ponad dwóch tygodni kropiłam oczy Maxitrolem(antybiotykowe krople) oraz kroplami homeopatycznymi Homeoptic z powodu podrażnienia spojówki i prawdopodobnie to jest powodem zwężenia prawej źrenicy. Zapomniałam jednak powiedzieć lekarzowi, że kropiłam nie tylko prawe oko ale oboje oczu z tym, że lewe dużo mniej bo podrażnienie w nim było mniejsze. Boję się, że ten objaw może symbolizować coś strasznego bo nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Czy może to być faktycznie powodem kropienia oczu przez dłuższy czas czy lepiej skontaktować sie z neurologiem? Proszę o pomoc.

Aneeri 2011-09-13, 21:09

Stosowane krople mogły wpłynąć na nierówność źrenic. Najlepiej poczekać 1-2 tyg. i w razie braku poprawy wówczas skonsultować się w tej sprawie z okulistą ponownie.

neuron 2011-09-14, 18:04

Byłam dziś u okulistki, która powiedziała, że niemożliwym jest żeby źrenice zrobiły się nierówne od tych kropel. Podczas badania nie widziała różnicy ale wcześniej wyraźnie widziała ją internistka. Ja w domu także często widzę różnicę. Innych objawów nie mam typu bóle głowy itd. Bardzo boję się, że to może być guz mózgu. Czy lekarz ze względu na taki objaw może skierowac mnie na tomografię? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!

Aneeri 2011-09-15, 21:30

Witam,
Aneeri powiedz jak skończyła się sprawa u Ciebie bo u mojego synka jest taki sam problem. Stosowalismy Maxitrol u niego tez dosc dlugo na gradowke i juz po zakonczeniu zauwazylismy jedna źrenice powiekszona. Okulistka zreszta bardzo nieprzyjemna badala dno oka i powiedziala ze z oczami jest wszystko ok. Proszę o odpowiedź.

agia 2016-01-20, 09:54