Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Nieprawidłowy zapis EEG z czynnością napadową

Nieprawidłowy zapis EEG z czynnością napadową

Witam, chciałabym prosić o interpretację wyniku badania eeg. Od ok. 2 miesięcy mam drgawki bez utraty przytomności. Na początku dotyczyły tylko mięśni brzucha. Raz zdażyło się że drgał mi kciuk lewej ręki i kilka razy miałam takie dziwne skurcze w udzie (jakby coś mi wewnątrz uda chodziło).
Lekarz neurolog skierował mnie na eeg głowy. Chciałabym prosić o jego interpretację. Czy to moze być padaczka? Jeśli tak, to czy jest bezwzględnie konieczne branie leków przeciwpadaczkowych, czego bym nie chciała. Te drgawki właściwie w niczym mi nie przeszkadzają. Poztym wydaje mi się, że mam nerwicę (ale nie byłam z tym u lekarza), natomiast chodzę na terapię DDA. Czy zmiany w EEG mogą być spowodowane przez zabyrzenia emocjonalne lub nerwicę?

Wyniki EEG:
OPIS BADANIA
Badanie wykonano w czuwaniu. Czynność podstawowa alfa 12 Hz do 36 mV (chyba mikroV). RZ obecna. Zapis spoczynkowy zróżnicowany przestrzennie. Okresowo rytm szybki beta we wszystkich odprowadzeniach. W 5* 21** (min./sek.) seria fal ostrych, lewostronne - potylica lewa do 66 mV, czoło 48 mV około 14 Hz. RZ obecna - wyraźniejsza po stronie lewej. FS - aktywacja błyskami światła - wzmaga potencjał czynności podstawowej alfa i niskonapadowych, rozsianych fal ostrych. Przy 30 HZ błysków przerywanych światła - 9* 04** - seria fal ostrych do 269 mV 12 Hz i fal wolnych 7 Hz do 115 mV z przewagą lewostronnych. ponawiają się w 9* 37 sek. czas trwania ok. 1 sekunda.

ORZECZENIE
Badanie EEG Zapis spoczynkowy i aktywowany.
FS - obecność serii fal ostrych od 66 mV, przy błyskach światła do 269 mV z przewagą lewostronnych i fal wolnych 7 HZ do 115 mV po napadzie fal ostrych - iglic wustępują fale wolne 7 Hz obecne także w odprowadzeniach prawostronnych.
Zapis z czynnością napadową.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam,
Ania

Ania 2010-05-10, 13:00

Zapis EEG jest nieprawidłowy, proponuję wykonanie badania obrazowego mózgu - CT lub MRI, gdyż takie napady mogą być spowodowane zmianami w mózgu.

Tomoo 2010-05-13, 18:52