Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Nieinwazyjne metody leczenia dyskopatii oraz dyskopatii z cechami pęknięcia krążka włóknistego.

Nieinwazyjne metody leczenia dyskopatii oraz dyskopatii z cechami pęknięcia krążka włóknistego.

Witam!
Mam 21lat intensywnie uprawiam sport, pracuję fizycznie oraz studiuje. Po tym jak przez kilka tygodni odczuwałem silny ból w odcinku lędźwiowym postanowiłem udać się do szpitala w celu zrobienia rezonansu magnetycznego, którego wynik był następujący.

*spłycenie fizjologicznej lordozy
na poziomach L4/L5 i L5/S1 dehydratacja i obniżenie wysokości krążków między kręgowych
na poziomie L4/L5 centralna przepuklina krążka między kręgowego z cechami pęknięcia pierścienia włóknistego modeluje przedni zarys worka oponowego
na poziomie L5/S1 centralna przepuklina krążka między kręgowego uciska przedni zarys worka oponowego i go zwęża w wymiarrze a-p 7,1 mm
rdzeń kęgowy w zakresie stożka bez zmian ogniskowych*

Przeczytałem kilka artykułów jak i wiele stron internetowych na temat dyskopatii, z których uzyskałem sporą dawkę wiedzy o mojej przypadłości. Chciałbym uzyskać informację czy mój przypadek kwalifikuje się do całkowitego wyleczenia metodami nieinwazyjnymi ? Lekarze mówią mi, że kręgosłup jest zniszczony i muszę do końca życia uważać na to aby się nie przeciążać. Charakter mojej pracy jak i własne zainteresowania wymagają wysokiej sprawności fizycznej. Chciałbym połączyć wiele metod leczenia aby *podreperować* stan zdrowia mojego kręgosłupa (co jak mi mówiono jest niemożliwe).

Dotychczasowo zażywam kilka środków witaminowych i mineralnych, suplementy o działaniu regeneracyjnym oraz wzmacniającym układ ruchu, uczęszczam do fizjoterapeuty, ćwiczę metodą McKenzie*go, a w najbliższej przyszłości planuję zakup urządzenia wibroakustycznego. Jakie inne sposoby mogę zastosować aby powrócić do zdrowia ?

Jakub 2013-05-02, 15:35