Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niedowład prawej ręki przy skrzywieniu kręgosłupa pogranicza szyjno-piersiowego

Niedowład prawej ręki przy skrzywieniu kręgosłupa pogranicza szyjno-piersiowego

Od dłuższego czasu obserwuję postępujący niedowład prawej ręki, jako że jestem osobą typowo praworęczną zaczyna ta sytuacja być dla nie problemem. Odebrałam wynik RM kręgosłupa szyjnego, w opisie podano:
Niewielkie skrzywienie prawostronne kręgosłupa pogranicza szyjno-piersiowego. Zmiany zwyrodnieniow0 - wytwórcze krawędzi trzonów C2 - C7.
Na poziomie C3/C4 centralna przpuklina tarczy międzykręgowej uciska worek oponowy bez cech ucisku rdzenia kręgowego. Duże osteofity tylno - bocznych trzonów w otoczeniu tarczy C3/C4 powodują istotne zwężenie otworów międzykręgowych C3/C4.
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie stwnozy wynosi ok. 9,5 mm
Na poziomach C4/C5 i C5/C6 protruzje tarcz międzykręgowych z towarzyszącymi osteofitami tylno - bocznych krawędzi trzonów uciskają worek oponowy i umiarkowanie zwężają otwory międzykręgowe.
Na poziomie C6/C7 centralna przepuklina tarczy międzykręgowej uciska worek oponowy z delikatnym modelowaniem przedniej powierzchni rdzenia kręgowego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie 10,4 mm.
Na wysokości trzonu kręgu C3 w obrębie prawek części rdzenia kręgowego widoczne podłużne ognisko wysokiego sygnału a obrazach T2 - zależnych i Flair o dł. ok. 12,7 mm i grubości do 3,3 odpowiadające zmianie malacyjnej - prawdopodobnie pourazowej lub demielinizacyjnej, mniej prawdopodobna przyczyna dyskopatyczna. Rdzeń kręgowy na wysokości zmiany nie wykazuje cech obrzęku. Długie podłużne, pasmowate ognisko podwyższonego sygnału widoczne jest w przedniej części rdzenia a wysokości Th2 - o dł. 9 mm i śladowe pasmo na wysokości Th3/Th4.

Opis dość obszerny a wizyta u neurologa dopiero za 2 m-ce. Proszę o informację czy mogę się spodziewać zatrzymania niesprawności prawej ręki.

Halina 2013-03-22, 17:43