Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niedowład nogi przy wypuklinach jądra miażdżystego na poziomie lędźwiowym

Niedowład nogi przy wypuklinach jądra miażdżystego na poziomie lędźwiowym

Proszę mi pomóc. Nie wiem czy dalej szukać ratunku w rehabilitacji, czy powinnam zgodzić się na zabieg. Mam 39 lat. Jestem po długotrwałej rehabilitacji związanej z bólami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Niestety po zakończeniu rehabilitacji gdy ból ustąpił pojawił się niedowład lewej nogi. Jest ona słaba i często mam problemy z chodzeniem-ciągnę ją za sobą. Wykonałam rezonans:
*Na poziomie przestrzeni międzykręgowych od L3/L4 do L5/S1 wykazano *płaskie* dokanałowe wypukliny jądra miażdżystego podobnej grubości (ok. 3 mm w wymiarze strzałkowym), o dominującym ukierunkowaniu pośrodkowym. Wymienione krążki międzykręgowe mają zmniejszoną intensywność sygnału w obszarach T2 zależnych, przy zachowanej wysokości przestrzeni międzykręgowych, o charakterze wczesnych zmian dehydratacyjnych. Struktury wewnątrzkanałowe są prawidłowe. Umiarkowane zmiany przeciążeniowe stawów międzywyrostkowych na poziomie dolnych kręgów lędźwiowych.
Chcę wrócić do życia zawodowego, ale boję się kolejnych nawrotów koszmarnego bólu oraz obecnego niedowładu nogi.

Zosia 2011-06-17, 14:07