Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Niedoczulica po lewej stronie szyi przy odprostowaniu kręgosłupa szyjnego

Niedoczulica po lewej stronie szyi przy odprostowaniu kręgosłupa szyjnego

Witam, skierowano mnie na badanie eeg z powodu bóli odcinka szyjnego i potyliczneg. z badania neurologicznego wynika ze mam niedoczulice po lewej stronie szyi . w rentgenie wykazało cakowiete odprostowanie odc. szyjnego oraz rotacje miedzy kręgami. zrobiłam teraz badanie eeg gdzie napisane jest: czynność podstawowa symetryczna, nisko i średnonapięciowa składa się z fal alfa 10-11 hz oraz domieszki fal szybkich. reakcja zatrzymnia obecna. Obustronne w odporowadzeniach ciemieniowo- skroniowo- potylicznych z tendencja do ugolnienia się wystąpiły grupy fal theta 6-7hz o amplitudzie tła i wyższej oraz pojedyncze fale ostre. ich liczba wzrasta podczas prób aktywacyjnych i po ich zakończeniu zwłaszcza w hiperwentylacji. Orzeczenie: napadowe zmiany obustronne z tendencją do uogólnienia w postaci grup fal theta i sporadycznych fal ostrych nasilone przez próby aktywacyjne. co to może oznaczać

Ola 2012-12-06, 12:55