Forum neurologiczne » Bóle głowy » Newralgiczne miejsce na głowie, bolesne podczas dotyku

Newralgiczne miejsce na głowie, bolesne podczas dotyku

Od pewnego czasu mam mam dość newralgiczne miejsce na głowie, to taki niewielki punkt. Delikatne dotknięcie wywołuje silny ból głowy. Boli tylko podczas dotyku właśnie. Czy muszę to pokazać lekarzowi? Czy można to w jakiś sposób sprawdzić, czy to mi zagraża?














Iluska 2011-08-03, 22:17

Raczej jest to kwestia miejscowa i związana najpewniej ze skórą. Proszę sprawdzić czy nie ma tam żadnej zmiany skórnej.

neuron 2011-08-06, 11:50

Szkoda że taka mizerna odpowiedź, też mam ten problem. Od 3 lat z coraz częściej pojawiają mi się takie bolesne miejsca na prawej części głowy bez żadnych zewnętrznych oznak. Ból znika po około 2-3 tygodniach. Do tego bardzo często mam uczucie jakby bardzo ciepły płyn oblewał mi prawe oko. Ostatnio dla odmiany takie *oblewanie ciepłe* miałam w całej prawej nodze. Do tego okulistyczne badanie wykazało nadciśnienie śródgałkowe i I stopień uszkodzenia dna oka. Od wielu lat leczę się na nadciśnienie i chorobę naczyń żylnych.Tylko o tych bolesnych miejscach na głowie i oblewaniu jakby ciepłym płynem jeszcze lekarzowi nie mówiłam, bo wydawało mi się to błahą sprawą. Jednak ostatnio jest to zbyt częste i bardzo dokuczliwe i niepokojące. Jeśli ktoś ma jakąś konkretną wiedzę w tej sprawie bardzo proszę o odpowiedź.

Alicja 2015-03-06, 20:27