Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Neurolog, neurochirug czy ortopeda - do jakiego specjalisty się zgłosić?

Neurolog, neurochirug czy ortopeda - do jakiego specjalisty się zgłosić?

Witam, mam 48 lat i kłopoty z kręgosłupem szyjnym, bóle w okolicy łopatki, barku, klatki piersiowej, drętwe trzy palce lewej ręki.
Odebrałam wynik rezonansu i nie wiem, do jakiego specjalisty się zgłosić. I czy sprawa może poczekać, czy raczej nie. A rezonans mówi tak:
Zniesienie lordozyszyjnej, z wytworzeniem niewielkiej kyfozy od C3 do C5. Trzony kręgowe o zachowanej wysokości, bez złamań kompresyjnych. Osteofity na krawędziach trzonów kręgów.Cechy dehydratacji i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych C4-C5 i C5-C6. Prawostronna dokanałowa wypuklina krążka międzykręgowego C3-C4 i osteofity na krawędziach prawego stawu unkowertebralnego zwężają zachyłek boczny i uciskają worek oponowy.Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego C4-C5 oraz osteofity na krawędziach trzonów kręgów zwężają lewy otwór międzykręgowy oraz uciskają worek oponowy i korzeń nerwowy C5 w otworze. Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego C5-C6 oraz osteofity na krawędziach trzonów kręgów zwężają lewy otwór międzykręgowy i uciskają worek oponowy i korzeń nerwowy C6 w otworze. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

Agnieszka 2017-01-04, 10:46

Bvcbn

cx 2017-01-06, 13:53