Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Nerwica lękowa po udarze mózgu

Nerwica lękowa po udarze mózgu

Dzieńdobry, mam 35 lat, kobieta. 11 lat temu[ 24 lata] miałam 4 kończynowy niedkriwienny udar mózgu. Udar w pniu mózgu oraz móżdżku. po długotrwałej rehabilitacji zaczęłam chodzić . Od razu po chorobie miałam różne napady lękowe związane z agorafobią. Wyciszyły się na kilka lat. Rok temu nastąpiło ogromne nasilenie tych lęków, nie mogę wychodzić z domu, spastyka szaleje, bardzo mi się noga napina, mam stopotrząs.Może mi Pan doktor powiązać takie wyrażenia jak pień mózgu- tryptofan, serotonina, neurotransmiter. bo czuję ,że to ma duży związek z pogorszeniem się mojego stanu. Leki które miały działać jak o wychwyt zwrotny serotoniny , działały tylko i wyłacznie na nasilenie się spastyki aż do szczękościsków. Nawet neurolog nie umie mi pomóc. Bardzo proszę o opdowiedź. Błagam.

AnNa 2012-01-27, 23:46

Duże znaczenie ma zapewne podłoże psychiczne, także wskazana będzie w Pani przypadku konsultacja z psychologiem. Co do leków z grupy SSRI czyli inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny to działają one głównie p/depresyjnie, powodują, że wzrasta nieco poziom serotoniny, czyli neurotransmitera. Zatem kontynuacja leczenia lekami z grupy SSRI plus konsultacja z psychologiem.

neuron 2012-02-07, 18:40

Tylko ,że leki z grupy SSRI wzmagają u mnie napięcie mięśni do takiego stopnia że mam szczękościsk i szytwne nogi, ogólnie cierpię na spastykę. Wtedy to już wcale nie ma mowy o chodzeniu.

AnNa 2012-02-08, 15:21