Forum neurologiczne » Nerwobóle » Nawrotowa neuralgia nerwu trójdzielnego

Nawrotowa neuralgia nerwu trójdzielnego

Witam !!!

Proszę o radę, co dalej robić jak postępować - w przypadku ww neuralgii nawrotowej. Na początku były blokady, później akupunktura - wszystko to pomagało na jakiś czas. Później co raz większe dawki leków przeciwpadaczkowych, oraz trzy zabiegi glicerolizy. Po statniej nawet na chwile nie było lepiej. Znowu zwiększone dawki leków, zdesperowany nawet załatwiłem mamie lampę do naświetleń BIOPTRON - Zepter-a (ale nie wierze raczej w jej skuteczność kiedy poznałem budowę lampy) Rezonans magnetyczny nie pokazuje konfliktu naczyniowego - wg prof. Kojdera ze Szczecina. Czyli też nie ma podstaw do przeprowadzenia operacji - odbarczenia - zresztą bardzo poważnej operacji. W Olsztynie podobno mają dobrą maszynę do przeprowadzenia zabiegu - Termolezji. Przeprowadza ją niejaki Maksymowicz, podobno specjalista, nie wiem na ile niebezpieczny jest ten zabieg. W Warszawie znalazłem klinikę która robi zabiegi promieniami Gamma, piszą o ogromnej skutecznośći - nie znam wad ani zalet tej metody. Proszę o pomoc osoby które mogą wnieść coś nowego: chorych, lekarzy - każda informacja będzie bardzo cenna. Bardzo bym chciał pomóc własnej mamie, a nie jest to proste....

Michał 2012-09-15, 13:44

Przez bardzo długi czas odczuwałem bardzo silne bóle związane z tą chorobą. U mnie choroba spowodowana była prawdopodobnie chorobą SM. Z tego co mi wiadomo termolezja pomaga ale nie na zawsze - można spróbować. U mnie bóle mineły po wykonanym przez bardzo dobrego chirurga dentystycznego przecięciu nerwu twarzowego oraz usunięciu niewyrośniętej Ósemki naciskającej bezpośrednio na nerw wraz z częścią żuchwy (ząb był zresztą mocno uszkodzony co zwiększało znacznie zagrożenie i nasilenie objawów). Teraz lewą stronę twarzy mam na stałe odrętwiałą ale to jest do zaakceptowania. Radzę nie opierać się na jednej opinii profesora ale spróbować skonsultować gdzie indziej, może któryś z lekarzy potrafi pokierować lepiej ! Ja długo szukałem i w końcu znalazłem.

Janusz 2014-02-06, 14:56

Wiecie o tym, że nie można tego bagatelizować!? Takie sprawy trzeba szybko diagnozować u dobrego neurologa, żeby nie narobić sobie problemów. Nie bedę was zadręczała swoimi problemami, napiszę tylko jedno: dbajcie o swoje zdrowie i szukajcie dobrego specjalisty.

hania 2015-03-24, 22:51

Ja moge polecić prof. Ząbka z gamma knife, świetny lekarz. Pracuje teraz w gamma knife, gdzie leczą wiele chorób nowotworowych i nienowotworowych mózgu, głowy i szyi. Można spróbować e-kwalifikacji jeśli konieczne będzie leczenie, ja wybieram się tam z moją ciocią która choruje na padaczkę.

Basia 2015-04-23, 16:25

To padaczkę też można wyleczyć metodą gamma knife? Jak długo trwa takie leczenie, pytam bo moja mam cierpi na tę chorobę i chętnie skorzystałaby z pomocy prof. Ząbka jeśli to możliwe.

aneta 2015-05-04, 13:41