Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Nawrót dolegliwości z zaburzeniami czucia w nodze po fenestracji kanału rdzeniowego L5-S1

Nawrót dolegliwości z zaburzeniami czucia w nodze po fenestracji kanału rdzeniowego L5-S1

W 2010 roku w listopadzie, zostałem poddany zabiegowi fenestracji kanału rdzeniowego L5S1 ponieważ tak duża była przepuklina.
Po tym jak wróciłem do pracy zacząłem odczuwać niewielkie dolegliwości, które z czasem minęły. Na chwilę obecną zaczynają powracać włącznie z zaburzeniami czucia w nodze.
Dostałem skierowanie do poradni NCH i tam lekarz wysłał mnie na prześwietlenie odcinka LS kręgosłupa AP i boczne. opis zdjęcia jest następujący:
Łukowate wygięcie kręgosłupa lędźwiowego w prawo. Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Cechy zaburzenia statyki. Nieco niższa jest przestrzeń międzykręgowa VL5/VS1 - cechy dyskopatii. Osteofity na bocznych krawędziach trzonów kręgów na skutek rozpoczynających się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych.

Ponieważ następną wizytę w poradni NCH mam dopiero w połowie grudnia, proszę o opinię, czyt. wyjaśnienie co to dla mnie konkretnie znaczy, czy istotny jest czas, bo jeśli tak to pójdę na wizytę prywatną do lekarza neurochirurga.
Dziękuję z góry.

Krzysztof 2011-11-16, 14:54

Warto przedstawiony wynik porównać z jakimś wcześniejszym badaniem. Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe. W wyniku przeprowadzonej operacji kręgosłup stał się nieco niestabilny, więc mogło dojść do postępu zmian zwyrodnieniowych. Wszystko zależy od Pana dolegliwości. Można poczekać do grudnia.

neuron 2011-11-18, 16:56