Forum neurologiczne » Bóle głowy » Napięcie mięśni ramion, szyi i głowy oraz migrenowe bóle głowy

Napięcie mięśni ramion, szyi i głowy oraz migrenowe bóle głowy

Witam,
Mój partner ma od lat taki sam problem, a mianowicie bardzo silne napięcie mięśni w rejonie ramion, szui i mięśni głowy i związane z tym migreny. Mieszkamy w Niemczech (on jest Niemcem) i lekarze jedyne co postanowili to wysłanie go na siłownie. Rzeczywiście jeśli poćwiczy to objawy *trochę* ustępowały. Teraz jednak od jakiegoś roku częstotliwość dramatycznie wzrosła z jednego takiego *ataku* na 6 miesięcy, do 2 na 4 - 6 tygodni. Nie wiem co robić! Nikt mu nie robi żadnych badań, odwiedził już wszystkich możliwych lekarzy i jedyne co usłyszał to, to, że to PEWNIE stres i musi chodzić na serię masaży rehabilitacyjnych. No i chodzi, a tu proszę kolejna migrena połączona z ciągnącymi mięśniami :( Czy te objawy coś komuś mówią? Czy należy podejść do tego tak lekko jak lekarze w Niemczech? Bardzo proszę o pomoc...
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Urszula K

UlaK 2010-03-18, 23:13

Prawdopodobnie to tzw. ból głowy typu napięciowego. Co do przyczyny to jest to głónie stres i napięcie psychiczne, lęk. Jeśli doraźnie przyjmowany paracetamol nie daje poprawy należy rozważyć możliwość stosowania leków przeciwdepresyjnych czy przeciwlękowych. Poza tym najlepiej więcej wypoczywać i spróbować ćwiczyć na siłowni.

neuron 2010-03-20, 14:04

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz stosuje Aleve, który trochę łagodzi objawy, rozluźnia spięte mięśnie, a jak jest źle, partner łyka Sumigrę - działa, więc nie jest najgorzej, ale myślałam, że może te objawy zwiastują coś gorszego... Uffff
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!

UlaK 2010-03-20, 19:17