Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Napady drgawek podczas menopauzy

Napady drgawek podczas menopauzy

Szanowni Państwo,

Moja Mama (51lat) 1 marca br. miała pierwszy atak drgawkowy (było to wg. obserwacji, drugi dzień miesiączki &#8211* bardzo skąpy, pierwszy raz taka sytuacja).Po wezwaniu ambulansu została zabrana do szpitala na oddział neurologiczny z diagnozowaniem padaczki. Zapis EEG i rezonansu nie wykryły żadnych zmian ogniskowych w mózgu. Został wypisana do domu ze skierowaniem do poradni neurologicznej. Zostały porobione wszelkie badania. Został stwierdzona padaczka i leki Ornifil 500 z informacją iż mógł być to jednak jednorazowy atak. Po wizycie u endokrynologa i zrobieniu badań hormonalnych okazało się, że przy takich hormonach nie było opcji aby Mama dostała ponownie miesiączki... dostała leki na wywołanie. Miesiączka wystąpiła i ponownie drugiego dnia okresu wystąpiły dwa ataki &#8211* jeden po drugim. Nadal zero informacji co może być przyczyna&#8230* Kolejna wizyta u neurologa, tomograf, EEG &#8211* bez żadnych zmian w mózgu&#8230* Zmiana leku na Depakine i brak diagnozy. W chwili obecnej Mama dostała skierowanie na hormon FSH, Endokrynolog uwzględniała, iż ten hormon może być przyczyna występowania ataków&#8230* Nie wiem już w co mam wierzyć i nie wiem, która diagnoza jest słuszna&#8230* proszę o informację, czy jeśli okaże się ze jest to spowodowane przez ten hormon to czy jest szansa na 100% wyleczenie w tym unikniecie ataków? W jaki sposób można to leczyć? Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją. Proszę o pomoc, gdyż sytuacja bardzo źle wpływa na mamy stan psychiczny&#8230* Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dorota 2010-06-23, 13:29

W zasadzie jest to problem z pogranicza endokrynologii i neurologii. Nie można wykluczyć, że przyczyną jest zbyt wysokie FSH, szczególnie jeśli pozostałe badania są prawidłowe. W takim wypadku należy stosować leki, które będą hamowały produkcję hormonu. Należy poczekać na wszystkie wyniki badań, wówczas możliwe będzie rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

neuron 2010-06-30, 19:42