Nagminne chrząkanie u dziecka

Od jakiegoś czasu obserwuję u córki dziwną reakcję podniecenia. Dziewczynka podczas zabawy, oglądania telewizji lub gdy ją coś przestraszy chrząka, jakby miała coś w gardle (gardło ma czyste). Co jej jest? Czy to tik nerwowy? Co powinnam zrobić?














Joanna39 2011-02-13, 07:47

Wygląda to raczej na zaburzenie na tle nerwowych, może suchość w gardle (proszę podawać więcej płynów), nie można też wykluczyć alergii. Przy najbliższej okazji najlepiej poradzić się pediatry.

neuron 2011-02-13, 22:33

U mojej 8 letniej córki jest podobnie. od miesiąca chrząka a nasila się to np. podczas oglądania telewizji. Albo jak kładzie się przed snem i próbuje zasnąć.

maciejsobota 2011-10-29, 09:14

Moj 6 letni syn od 3 miesiecy chrzaka robiłam mu wszystkie badania lekarze rozkładali rece napocztku kasłał suchym kaszlem pozniej on zmienił sie w chrzakanie zmieniłam lekarza rodzinnego bo ciagle słyszałam nic mu nie jest poszłam prywatnie wszystkie badania miał porobione wyszedł mu gronkowiec złocisty i krztusiec mimo ze był szczepiony brał antybiotyk krzakanie nie przeszło teraz bierze leki na alergie i dalej krzaka zauwazłam im bardziej komus o tym krzakaniu muwie przynim to on jeszcze bardziej to robi lekarz powiedział zeby nie zwracac uwagi ze to moze byc juz nawykowe i wkoncu przestanie tak robic ale on nie przestaje znacie jakies inne metody

KATARZYNA 2013-04-08, 11:00

Mam tak samo juz mi siły opadają od lutego tego roku zachorował pierwszym objawem jak zaczol krzakach to miał kaszel krtaniowy dostał dużo sterydów i krtań ustala ale pozostało to pokaslywanie i krzakanie Robilam badania na krztusiec i nic wymazy nic zdrowy a nadal krzaka a z krwi mu wyszło ze ma cos z tarczyca

Bogusia 2016-03-21, 22:30