Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Nagła utrata przytomności z napadem drgawkowym toniczno-klonicznym

Nagła utrata przytomności z napadem drgawkowym toniczno-klonicznym

Witam Panie Doktorze,

chciałbym prosić o interpretację wyników badania EEG.

Wystąpiła u mnie 1 raz w życiu nagła utrata przytomności z napadem drgawkowym toniczno klonicznym. Napad był poprzedzony nie przespaną nocą, zjadłem małe śniadanie, wypiłem 0,2 wina w czasie 2,5h lotu samolotem a następnie 0.5 napoju energetyzującego, zapaliłem papierosa i nagle nastąpił napad. Bardzo się poobijałem bo upadłem na kamienne schody. Uraz dotyczył lewej skroni. Bezpośrednio po CT nic nie wykazało, krew ok, ekg również.

Nikt z rodziny nie choruje na padaczkę, ja mam 23 lata, nie miałem nigdy żadnych objawów ani utraty przytomności. Miesiąc przed napadem miałem laparoskopię w znieczuleniu ogólnym z intubacją na żylaki powrozka nasiennego (moga po tym wystapic zmiany hormonalne, czy to moze miec wpływ?).

Zrobiłem ponownie po 4 dniach CT głowy, które wykazało podejrzenia 2 ognisk krwotocznych w lewej czesci skroniowej, ale zrobilem 2 dni pozniej MRI glowy, które nie wykazało żadnych zmian.
Tydzień po napadzie zrobiłem badanie EEG, którego wynik zaniepokoił mnie:

* Czynność podstawowa EEG zdominowana rytmem beta 18Hz o wrzecionowatym kształcie i amplitudzie do 30 uV. W odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z rytmu alfa 11Hz o amplitudzie do 60uV i z serii niskonapięciowego rytmu beta. Rz obecna. Hw i Fs nie aktywują EEG. Na tym tle rejestruje się w obu okolicach ciemieniowo-skroniowych, bez uchwytnej lateralizacji, pojedynczo i w grupach fale theta 6-7Hz o ampl. do 70uV i pojedyncze ostre 120uV. Kilkakrotnie zmiany te miały tendencje do uogólnienia.
Orzeczenie:
Zapis nieprawidłowy z niewielkimi zmianami w okolicach ciemieniowo-skroniowych z tendencją do uogólniania.*

Dodam, że podczas badania EEG strasznie drżały mi powieki i oczy(podczas badania miałem soczewki), tak, że panie kazały trzymać mi powieki palcami bo zakłócały wynik, czy to może mieć wpływ?

Dodatkowo, czasami po tym zdarzeniu mam zawroty głowy (napadowe,trwają do pół godziny)

Dziękuję i pozdrawiam

Piotr 2013-04-08, 23:14